Home Uncategorized Sycylia - jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Sycylia – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | niedziela, 18.03.12 | 0 komentarzy

Maj na Sycylii to typowa wiosna, choć mająca się już ku schyłkowi, by ustąpić miejsca gorącemu latu. Najwyższa średnia temperatura powietrza może sięgnąć 23 stopni, a wody18  stopni. Morze nie jest więc jeszcze mocno nagrzane, ale niektórym turystom wcale to nie przeszkadza.

Maj na Sycylii przyciąga głównie swoją wspaniałą, soczystą jeszcze zielenią, której nie sposób zobaczyć w upalne, letnie dni, kiedy to wyspa spalona jest słońcem traci swój urok wiosennej świeżości. Warto jest się wybrać na Sycylię w maju również z innego powodu, a mianowicie – ceny są tańsze, a turystów jest mało, więc można spokojnie zwiedzać, a nawet poleżeć na plaży bez konieczności przeciskania się w tłumie.


Być może niektórym ciekawskim turystom uda się zobaczyć mattanza – „tuńczykowe żniwa” jakie odbywają się w maju na zachodzie wyspy. Sporo rybaków chwali się wtedy swoimi zdobyczami.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
23°C 15°C
18°C 3
9h

 Byliśmy początkiem maja.W czasie pobytu 2 razy padał deszcz (raz ulewa kilka godzin). Na początku pobytu wieczory troszkę chłodne, potem dużo cieplej. W ciągu dnia temp. super!Mieliśmy ładną opaleniznę:)W pierwszym tygodniu woda w morzu przypominała trochę Bałtyk 😉 W drugim tygodniu woda w morzu była super i zaczynały się duże upały-  Różowa pantera z forum.gazeta.pl

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Sycylii |Zarezerwuj hotel na Sycylii

Byliście na wakacjach na Sycylii w maju? Podzielcie się swoimi wrażeniami – polecacie ten okres

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach