Home Blog Branża turystyczna Water Discus Hotel. Supernowoczesny podwodny hotel zaprojektowany w ... Polsce

Water Discus Hotel. Supernowoczesny podwodny hotel zaprojektowany w … Polsce

Autor: Ania Nowak | wtorek, 18.12.12 | 0 komentarzy

Water Discus Hotel to niesamowity szklano – stalowy obiekt, który zaprojektowany został przez polskich naukowców z Politechniki w Gdańskiej 

fot. ze strony www.deep-ocean-technology.com


Obiekt składa się z dwóch wielkich dysków wykonanych ze stali i szkła, przypominających kosmiczne spodki (w zależności od potrzeb inwestora dysków tych może być więcej, mogą się również obracać, tak by jeszcze bardziej urozmaicić pobyt w podwodnym hotelu). Jeden zanurzony będzie jakieś 10 m pod wodą, a drugi będzie znajdował się nad jej powierzchnią – takie nowoczesne zaplecze hotelowe. W części podwodnej znajdować się będą pokoje dla gości, z niesamowitym widokiem na morski świat.

Hotele zaprojektowane przez Polaków najprawdopodobniej powstaną między innymi w Dubaju i na Malediwach. Prototyp, który ma posłużyć wyeliminowaniu wszelkich niedociągnięć i wprowadzeniu niezbędnych poprawek zbudowany zostanie w Gdyni. Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć prezentujących to nowatorskie rozwiązanie architektoniczne, wejdźcie na stronę  Deep Ocena Technology (gdyńska firma – wykonawca prototypu wspólnie z naukowcami z Politechniki)

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Branża turystyczna - wpisany przez Ania Nowak , Tagi: ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach