Pogoda Urlop wakacje w maju Bułgaria – jaka pogoda w maju? Temperatura wody i powietrza

Bułgaria – jaka pogoda w maju? Temperatura wody i powietrza

Maj w Bułgarii to typowa wiosna, przypominająca nieco tą w Polsce. Średnia temperatura maksymalna wynosi około 22 stopni a średnia temperatura minimalna wynosi 12 stopni. Może więc być jeszcze nieco chłodno, co jednak sprzyjać może spokojnym wędrówkom i zwiedzaniu tego pięknego kraju. Temperatura wody w maju wynosi tylko 14 stopni, więc na kąpiel w morzu trzeba jeszcze trochę poczekać.

[sprawdz]»Najlepsze i najtańsze noclegi w Bułgarii  [/sprawdz]

Mimo tego, że temperatura wody i powietrza nie jest tak zachęcająca jak w lipcu czy sierpniu, warto jednak przyjechać do Bułgarii w maju. To dobry czas na zwiedzanie oraz odpoczynek i relaks. Ceny są wówczas niższe niż w sezonie a turystów jest niewielu więc można wspaniale spędzić czas z całą rodziną, unikając tłumów i dużych upałów.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 12°C
14°C 10
8h

Bułgaria w maju jest piękna. Sam spędziłem w niej (jako rezydent) 4 sezony turystyczne i zdarzyło mi się raz czy dwa przyjechać właśnie w maju jeszcze zanim grupy zorganizowane zaczną okupować wybrzeże. Oczywiście nie licz na jakieś bogate „życie nocne” bo nawet największe kurorty są wtedy ospałe i niewiele się tam dzieje (mniejsze miasteczka turystyczne jak np. Karniewo na północnym wybrzeżu są zupełnie opustoszałe i wyglądają jak miasta duchów, ale mnie się to akurat bardzo podobało). Z pogodą niestety bywa różnie, ale jak będziesz miała szczęście to nie tylko się poopalasz ale może i wykąpać się uda (zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajona do temperatur bałtyckich awink – Stefan na forum bulgaricus.com

Byliście na wakacjach w Bułgarii w maju? Podzielcie się swoimi wrażeniami- polecacie ten okres innym?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!