Home Pogoda urlop wakacje w kwietniu Gruzja – jaka pogoda w kwietniu? Tempeartury wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda w kwietniu? Tempeartury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | piątek, 3.08.12 | 0 komentarzy

 

Klimat Gruzji jest niezwykle zróżnicowany, tak jak zróżnicowana jest jest rzeźba terenu tego coraz bardziej docenianego przez turystów kraju. Bliskość Morza Czarnego a także ciągnących się długimi kilometrami lądów i właśnie ta różnorodna rzeźba terenu mają wpływ na pogodę w Gruzji. Na zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny. Latem temperatury mogą tu osiągnąć nawet ponad 40 stopni w cieniu. W górach, jak to zwykle bywa, jest chłodniej, a czasem nawet mroźno.


W Batumi kwiecień nie jest sprzyjającym miesiącem ani na zwiedzanie (może padać aż przez dwa tygodnie w ciągu miesiąca), a już na pewno nie na odpoczynek na plaży (jest to możliwe raczej od czerwca do września). No chyba że komuś deszcz w zwiedzaniu wcale nie przeszkadza:). Średnia najwyższych temperatur sięga 17 stopni, a najniższych tylko 7 (trzeba pamiętać o jakimś cieplejszym ubraniu). Słońce świeci przez siedem godzin w ciągu dnia, temperatura wody w morzu osiąga tylko 11 stopni.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
17°C 7°C
11°C 14
7h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji (Batumi) w kwietniu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach