Home Pogoda urlop wakacje w kwietniu Cypr - jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

Cypr – jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | sobota, 6.10.12 | 0 komentarzy

 

Sezon turystyczny zaczyna się na Cyprze dopiero na dobre w czerwcu, co oznacza, że w kwietniu (a także jeszcze w maju – kiedy zaczyna się już robić naprawdę ciepło) jest tu dużo spokojniej, mniej tłoczno, no i troszkę taniej. Pamiętać jednak należy o tym, że w zależności od regionu pogoda na Cyprze może być różna (najcieplej jest w centrum wyspy- średnia temperatura to aż 30 stopni i na południowym wybrzeżu- średnia temperatura to około 27 stopni, natomiast najchłodniej jest w górach- około 21 stopni).


Kwiecień jest bardzo piękną porą roku – idealną dla tych turystów, którzy chcą odpocząć od tłumów i wysokich temperatur (takich należy się spodziewać od czerwca do września a także jeszcze w październiku). Średnia najwyższych temperatur ma wówczas 22 stopnie, a najniższych 11 stopni (wieczory, noce i poranki są więc jeszcze dość chłodne). Słońce świeci przez 9 godzin w ciągu dnia – można więc planować długie wycieczki po wyspie, woda w morzu jest już trochę nagrzana – ma średnio 18 stopni a deszcz może padać średnio przez 5 dni.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
26°C 15°C 20°C 2 11h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Cyprze | Zarezerwuj hotel na Cyprze

Byliście na wakacjach na Cyprze w kwietniu? Podzielcie się swoimi wrażeniami – polecacie ten okres innym?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach