Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Egipt (Hurghada) - jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Egipt (Hurghada) – jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 19.03.12 | 0 komentarzy

Egipt jest niemal w całości (za wyjątkiem strefy Morza Śródziemnego) położony w strefie klimatu zwrotnikowego – pustynnego i suchego. Jest miejscem gdzie sezon turystyczny trwa niemal cały rok. Wielu turystów chcąc uciec z kraju przed mrozami i chłodem zimowych dni udaje się właśnie tutaj.

Najkorzystniejszym czasem na odwiedzenie Egiptu jest okres od marca do maja a także od września do listopada, kiedy upały nie są tak ogromne. Czerwiec jest miesiącem kiedy zaczynają się naprawdę dokuczliwie upały (choć jeszcze nie tak bardzo jak w lipcu czy w sierpniu, kiedy to do kraju faraonów przybywają najbardziej wytrzymali i spragnieni słońca turyści). Średnia najwyższa temperatura miesiąca to 34 stopnie, a najniższa – 25 stopni. Morze jest bardzo ciepłe – średnia temperatura wody dochodzi do 26 stopni. W takich upałach trudno jest zwiedzać, więc jest to dobry czas dla tych którzy chcą poleniuchować na plaży a także popływać, czy skorzystać z niezwykle rozwiniętej oferty sportów wodnych lub też ponurkować.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
34°C 25°C
26°C 0
12h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Hurghada

Byliście w Egipcie (Hurghada) w czerwcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Enhanced by Zemanta

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach