Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Egipt (Sharm El Sheikh) - jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Egipt (Sharm El Sheikh) – jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 19.03.12 | 1 komentarzy

Czerwiec w Sharm el Sheikh jest miesiącem bardzo ciepłym, wręcz gorącym. Średnia temperatura maksymalna ma 37 stopni, a minimalna 26 stopni. Temperatura wody sięga 26 stopni. Jest to więc miesiąc, kiedy zaczynają się już dość uciążliwe upały, których kulminacja przyjdzie w sierpniu (temperatura przekracza często 40 stopni).

Jedynym pocieszeniem może być fakt, że niska wilgotność powietrza pozwala znosić te wysokie temperatury, co byłoby bardzo trudne przy jego dużej wilgotności. Do Egiptu najlepiej jest  się więc wybrać w okresie od marca do maja lub od września do listopada. Zawsze jednak świeci słońce, dlatego też bez względu na porę roku trzeba korzystać z kremów z filtrem UV i pić dużo wody.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
37°C 26°C
26°C 0
13h

Sprawdź ceny noclegów w Sharm. Nawet 80% taniej. Nasza porównywarka

Byliście w czerwcu w Sharm el Sheikh? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Karina napisał(a):

    Ostatnio byliśmy w Egipcie w czerwcu razem z dziećmi. Pogoda fajna, gorąco, ale dzieci nie narzekały. Woda w morzu ciepła, w basenach od rana trochę rześka, a dopiero około południa cieplutka. Temperatury mogę porównać do temperatur z maja, podobnie co do morza i powietrza, widocznie tak trafiliśmy. Średnio w dzień w cieniu maksymalnie było od 37 do 39 stopni, a woda miała 28 stopni, był to 2 i 3 tydzień czerwca.

O blogu w mediach