Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Costa Brava (Hiszpania) - jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza.

Costa Brava (Hiszpania) – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza.

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 19.03.12 | 1 komentarzy

Czerwiec jest początkiem sezonu turystycznego na Costa Brava. Większość hoteli, restauracji i pubów przygotowuje się do przyjęcia dużej liczby turystów, którzy tłumnie będą tu przyjeżdżać w kolejnych letnich miesiącach. Temperatury są bardzo przyjemne w tym miesiącu. Średnia najwyższych temperatur wynosi 25 stopni, a najniższych – 18. Woda w morzu ma 20 stopni, więc można się już kąpać.

W czerwcu na każdego turystę oprócz ciepłej pogody, wspaniałych krajobrazów i plaż czekają równie interesujące wydarzenia kulturalne, między innymi Festiwal Muzyki Awangardowej czy Międzynarodowy Festiwal Gitarowy.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
25°C 18°C
20°C 10
8h
„Cudowny jest czerwiec na Costa Brava. w dzień ponad 30 stopni w nocy można spać bez przykrycia. niebo bez chmur. też pojechałabym jeszcze raz” – noemi1968 na forum.wakacje.pl
Byliście na Costa Brava w czerwcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. A. napisał(a):

    Akurat w tym roku temperatury są niższe niż wcześniej, ale w ubiegłym tygodniu 25-27C czy temperatura w sam raz na plażowanie i nawet na zwiedzanie. Problemem były duże fale i gęste mgły które po 4-5 godz opadały i świeciło słoneczko.

O blogu w mediach