Home Blog Ciekawostki European Backpacker Index. Poznajcie najtańsze europejskie miasta 2013 roku

European Backpacker Index. Poznajcie najtańsze europejskie miasta 2013 roku

Autor: Ania Nowak | piątek, 18.01.13 | 0 komentarzy

 

fot. fusion-of-horizons / flickr.com / CC

fot. fusion-of-horizons / flickr.com / CC

Wspomniane w tytule European Backpacker Index to przygotowywany już od kilku lat przez serwis priceoftravel.com ranking najtańszych miast w Europie. Ciekawe i warte przeanalizowania, zwłaszcza jak podróżuje się zgodnie z zasadą „im taniej tym lepiej”:)


Najtańsze miasta w Europie. Ranking ciekawego bloga

Raport ten ma na celu pokazanie, w którym mieście można najtaniej spędzić jeden dzień. Na jeden dzień pobytu, a właściwie na jedną dobę składa się : noc w najtańszym hostelu w mieście, cena jednej atrakcji turystycznej miasta, dwa przejazdy komunikacją miejską, trzy posiłki, trzy lokalne trunki lub kawa i ciastko albo też wstęp na koncert – trzeba więc dokonać tu wyboru. Na tej podstawie umieszczany jest na odpowiedniej pozycji na liście.

Okazało się, że najtańszym miastem w Europie jest Bukareszt, dalej uplasowała się Sofia, potem Kraków, Sarajewo, Kijów, Ryga, Belgrad, Budapeszt i Warszawa. Pierwszą dziesiątkę najtańszych europejskich miast zamyka Zagrzeb. Lista ta składa się w sumie z 47 miast – ostatnim, czyli najdroższym według European Backpacker Index jest Zurych.

Jeśli macie ochotę zobaczyć całą listę najtańszych europejskich miast wraz z krótkim opisem, zajrzyjcie na stronę serwisu priceoftravel.com

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Blog, Ciekawostki - wpisany przez Ania Nowak , Tagi: ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach