Home Pogoda urlop wakacje w maju Maroko (Agadir) - jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Maroko (Agadir) – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 23.04.12 | 0 komentarzy

Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego jest obszarem, który odznacza się niską średnią temperaturą. Klimat jest tu dość łagodny, a wysokie temperatury panują tu jedynie latem (wtedy jest naprawdę upalnie i słonecznie), wiosną zaś jest dość chłodno i wietrznie.

Maj jest miesiącem idealnym dla turystów, którzy chcą zwiedzać i podróżować po kraju unikając upałów oraz tłumu turystów. Średnia najwyższych temperatur wynosi 23 stopnie, a najniższych 14 stopni – warto jest więc wziąć ubrania z długim rękawem, które przydadzą się zwłaszcza wieczorami i wcześnie rano. Temperatura wody w oceanie jest dość niska – wynosi średnio 18 stopni, co może odstręczać od kąpieli. Słońce świeci tu jednak przez 12 godzin w ciągu dnia, co może być bardzo przyjemne podczas zwiedzania, a nawet odpoczynku na plaży.


Uwaga! Pogoda wewnątrz kraju, już 100-200 km od wybrzeża jest trochę inna. W maju będzie cieplej tu o 2-3 stopnie i zdecydowanie mniej wietrznie.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
23°C 14C
18°C 2
12h

Byliście w Maroko w maju? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Agadirze | Zarezerwuj hotel w Agadirze

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach