Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Południowa Portugalia - jaka pogoda w czerwcu? Teperatury wody i powietrza.

Południowa Portugalia – jaka pogoda w czerwcu? Teperatury wody i powietrza.

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 23.03.12 | 1 komentarzy

Począwszy od maja na południu Portugalii w Algarve słońce zaczyna mocno grzać, powodując, że roślinność niemal wysycha spalona przez słoneczne promienie. W czerwcu jest już bardzo ciepło, średnia najwyższych temperatur wynosi 25 stopni, a najniższych – 18 stopni. Temperatura morza ma średnio 19 stopni. Słońce świeci 12 godzin dziennie, co sprzyja długiemu leniuchowaniu na licznych plażach południowego wybrzeża Portugalii.

Pamiętać jednak należy, że im dalej na zachód, tych silniej wieje. Szczególnie wietrznie jest na Przylądku Świętego Wincentego – najbardziej na południowy – zachód wysunięte miejsce w Europie (tutaj warto wziąć coś ciepłego do ubrania). Tego regionu nie polecamy turystom, którzy szukają ciszy i spokoju, natomiast tym, którym odpowiadają tłumy i gwarna atmosfera powinni zdecydowanie wybrać się do Algarve właśnie.


Południowa Portugalia – jaka pogoda w czerwcu?

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
25°C 18°C
19°C 0
12

Byliście w czerwcu w Portugalii (Algarve)? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Dariusz napisał(a):

    Witam byliśmy z żoną w czerwcu piękna pogoda woda w Atlantyku 20 stopni powietrza od 25-32.Piękne plaże bardzo mili i uczynni ludzie,można zupełnie spokojnie jechać indywidualnie .

O blogu w mediach