Home Pogoda urlop wakacje w maju Gruzja - jaka pogoda w maju? Tempeartury wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda w maju? Tempeartury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 23.03.12 | 0 komentarzy

Klimat Gruzji jest niezwykle zróżnicowany, tak jak zróżnicowana jest jest rzeźba terenu tego coraz bardziej docenianego przez turystów kraju. Bliskość Morza Czarnego a także ciągnących się długimi kilometrami lądów i właśnie ta różnorodna rzeźba terenu mają wpływ na pogodę w Gruzji. Na zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny. Latem temperatury mogą tu osiągnąć nawet ponad 40 stopni w cieniu. W górach, jak to zwykle bywa, jest chłodniej, a czasem nawet mroźno.

W malowniczym Batumi położonym nad Morzem Czarnym w maju panują przyjemne temperatury, sprzyjające podróżom po kraju, wycieczkom i odpoczynkowi w cichych i spokojnych miejscach. Średnia najwyższych temperatur osiąga 21 stopni, a średnia najniższych – 13 stopni (należy więc zabrać ze sobą cieplejsze ubrania). Woda w morzu ma jedynie 16 stopni, więc z pluskaniem się w wodzie trzeba będzie jeszcze poczekać.


Gruzja – jaka pogoda w maju? Tempeartury wody i powietrza

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 13°C
16°C 13
7

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji (Batumi) w maju? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach