Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Gruzja - jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 23.03.12 | 0 komentarzy

Czerwiec w Gruzji, w Batumi to czas, kiedy temperatury znacznie już wzrastają (swoje apogeum osiągają w lipcu i sierpniu). Średnia najwyższych temperatur ma około 24 stopni, a najniższych – 15 stopni. Woda w Morzu Czarnym jest już nagrzana i ma średnio 22 stopnie (znacznie cieplejsza, bo średnio osiągająca 25 stopni będzie dopiero w lipcu i sierpniu oraz we wrześniu z temperaturą 24 stopnie).

Czerwiec zdaje się być najbardziej idealnym miesiącem na odwiedzenie Gruzji. Przyjemna – ciepła, a nawet bardzo ciepła pogoda, słońce świecące 8 godzin dziennie, nagrzana woda w morzu sprzyjają odpoczynkowi na plaży i zażywaniu kąpieli morskich. Ci, którzy jednak wolą wyższe temperatury wody i powietrza powinni się tu wybrać w kolejnych miesiącach letnich.


Uwaga! Wgłąb kraju temperatura odpowiednio spada o 2-3 stopnie. Panuje tu klimat przejściowy a wpływ na niego mają ogromne masywy Kaukazu.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
24°C 15°C
22°C 14
8

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji w czerwcu? Podzielcie się swoimi doświadczeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach