Home Pogoda urlop wakacje w maju Czarnogóra - jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Czarnogóra – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 23.03.12 | 0 komentarzy

Klimat tego małego kraju jest bardzo zróżnicowany, wręcz kontrastowy. Późną wiosną, gdy część turystów opala się na cudownych plażach nad Adriatykiem, amatorzy sportów zimowych, szusują w górach na nartach. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, w głębi kraju mogą występować silne opady i bardzo wysokie temperatury w okresie letnim, a w górach klimat jest zbliżony do alpejskiego.

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Czarnogórze | Zarezerwuj hotel w Czarnogórze


W maju natomiast średnia najwyższych temperatur wynosi 22 stopnie – jest więc przyjemnie ciepło, a średnia najniższych temperatur osiąga około 12 stopni (warto jest więc wziąć cieplejszy sweter, zwłaszcza gdy planuje się długie wycieczki rozpoczynające się wcześnie rano i trwające do późnego wieczora). Woda w morzu jest już trochę nagrzana, można skorzystać w orzeźwiających kąpieli słonecznych. Maj  jest idealnym miesiącem na zwiedzanie kraju, planowanie wycieczek i odpoczynek od tłumów turystów, relaks w spokoju i kameralnej atmosferze.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 12°C
18°C 11
8

Byliście w Czarnogórze w maju? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach