Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Czarnogóra - jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Czarnogóra – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 23.03.12 | 1 komentarzy

Czerwiec w Czarnogórze to miesiąc kiedy na wybrzeżu zaczynają się już upały. Średnia najwyższa temperatura miesiąca to 26 stopni, a średnia najniższa osiąga 16 stopni. Woda w morzu jest już dość nagrzana, by korzystać z kąpieli. Odpoczynkowi na plaży sprzyja również to, że słońce na niebie utrzymuje się dziewięć godzin w ciągu dnia. Opalając się na plaży należy pamiętać o kremach z filtrem, okularach przeciwsłonecznych i nakryciach głowy.

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Czarnogórze | Zarezerwuj hotel w Czarnogórze


Chociaż czerwiec nie jest jeszcze tak ciepły jak kolejne miesiące letnie (w lipcu i sierpniu średnia temperatura może dojść do 30 stopni, a woda w morzu jest nagrzana średnio do 24 – 25 stopni), to właśnie dla tych turystów, którzy lubią ciepło ale nie przesadne, jest to idealna pora na wypoczynek na czarnogórskim wybrzeżu Adriatyku.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
26°C 16°C
21°C 10
9

Byliście w Czarnogórze w czerwcu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Irek napisał(a):

    W Czerwcu temperature w Kotorze oraz Bar miałem od 20 do 25 w tym na 10 dni pobytu przez 6 dni padało. Byłem od 16 czerwca. Upałów tam nie ma jeszcze zaczynają się w połowie lipca od 15. Kraj już dość drogi praktycznie jak Chorwacja.

O blogu w mediach