Home Pogoda urlop wakacje w maju Majorka, Ibiza - jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Majorka, Ibiza – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | środa, 28.03.12 | 2 komentarzy

Ta śródziemnomorska wyspa przyciąga turystów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury wody i powietrza są najwyższe (lipiec i sierpień – średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni, a woda nagrzana jest średnio do 24 stopni). Jednak wypoczynek na Majorce i Ibizie jest możliwy i bardzo przyjemny o każdej porze roku (w lutym na przykład, kiedy u nas jest zimno, tam kwitną drzewa migdałowe).

Maj to tak naprawdę ostatni moment, kiedy na wyspie można rozkoszować się bujną zieloną roślinnością, która w kolejnych miesiącach letnich zostanie spalona przez słońce. Średnia najwyższych temperatur wynosi 22 stopnie, a najniższych 11 stopni. Morze jest już dość nagrzane, ma około 17 stopni. Maj jest idealną porą na zaplanowanie pieszych i rowerowych wycieczek po wyspie.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 11°C
17°C 9
9h

Byliście na Majorce lub Ibizie w maju? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 2

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. monia napisał(a):

    Czy byl ktos na ibizie pod koniec maja? wybieramy sie ze znajomymi w ostatni majowy tydzien i za bardzo nie wiem czy brac ze soba stroje kapielowe. Czy o tej porze mozna sie opalic?

    • Justyna napisał(a):

      Byłam w zeszłym roku koniec czerwca/początek lipca. Temperatura wieczorami chłodna, trzeba było nałożyć sweterek. W ciągu dnia ciepło- można było się opalać.

O blogu w mediach