Home PROMOCJE Promocje tanich lotów Promocje w Ryanair Prowansja z Polski w super cenie! Weekend lub tydzień

Prowansja z Polski w super cenie! Weekend lub tydzień

Autor: Wędrowne Motyle | czwartek, 21.03.13 | 0 komentarzy
roussilon prowansja

Kwitnąca lawenda w Roussilon – fot. myhsu / flickr CC


Jeśli byliście już w Toskanii lub po prostu należycie do tych, co uznają wyższość Prowansji nad Toskanią – spodoba Wam się ta propozycja.

W kwietniu do Prowansji można polecieć z Polski za 168 zł. Do tego znaleźliśmy hotel blisko lotniska w pokojem dwuosobowym. Cena wyjdzie przy długim weekendzie 188 zł na osobę. Noclegów szukajcie w naszej wyszukiwarko-porównywarce najtańszych noclegów


Można też polecieć na dłużej – np na tydzień i objechać całą Prowansję z Arles, Aix en Provence, Rousillon, Marsylią, zatokami Calanques, Deltą Rodanu itd. itp…

Pomysły jak spędzić szybko i intensywnie czas po przylocie na lotnisko w Marsylii:

Tak zwane "fiordy" Calanque

Tak zwane „fiordy” Calanque

1. Wynająć samochód i pojechać na północ śladem najpiękniejszych miast Prowansji schowanych pomiędzy różowymi polami kwitnącej lawendy. Osiedlali się tu artyści, twórcy, dziennikarze. Najsłynniejsze to Rousillon i Orange.
2. Odwiedzić Avignon, położony godzinę drogi na pn-zach. Najpiękniejsze miasto francuskiego południa, pamietające czasy panowania Rzymu i będące stolicą papiestwa.
3. Jedź do Marsylii, poczuj klimat sródziemnomorskiej wielokulturowej metropolii. Miasta, gdzie wpływy Afryki dziś są niesamowicie silne
4. Dotrzyj nad wybrzeże, nad skaliste „fiordy”, wapienne zatoczki Calanques niedaleko granic Marsylii lub idylliczne miasto Cassis, od którego mówi się, że rozpoczyna się słynne Lazurowe Wybrzeże.
5. Zerknij jak wygląda gigantyczna delta Rodanu, czyli bagnista kraina „Camargues”, pełna kanałów, wysp i starorzeczy, gdzie kiedyś planowano wprowadzić plantacje… ryżu.

POLECAMY: TOP 10 najpiękniejszych miasteczek w Prowansji. Zobacz listę!

prowansja

prowansja2

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach