Home PORADY i OPINIE Lotniska w Europie Jak najszybciej i najtaniej dojechać z lotniska Ciampino do centrum Rzymu

Jak najszybciej i najtaniej dojechać z lotniska Ciampino do centrum Rzymu

Autor: Ania Nowak | piątek, 4.01.13 | 0 komentarzy


Lotnisko Ciampino
znajduje się 15 km od centrum Rzymu przy obwodnicy miasta. Port lotniczy noszący nazwę Aeroporto Internazionale Giovan Battista Pastine obsługuje tanich przewoźników między innymi latające z Warszawy czy Katowic samoloty Wizzair, czy z Wrocławia albo Krakowa Ryanair. Mimo, że zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię (bliskość miasta) jednak jest to drugie co do wielkości lotnisko w stolicy Włoch i jedno z najczęściej używanych w całym kraju. Lotnisko składa się właściwie z jednego terminala podzielonego na dwie części – obsługującą przyloty oraz wyloty.

mapka lotniskaPOŁĄCZENIA AUTOBUSOWE Z LOTNISKA CIAMPINO:


W hali przylotów kupić można bilet na autobus, który zawiezie nas do centrum Rzymu – stacja Roma Termini (autobusy czekają na podróżnych na parkingu w niewielkiej odległości od wyjścia). Możemy skorzystać z usług kilku przewoźników autobusowych: Atral, Cotral, Sit, Terravision, Schiaffini (cena biletu to około 4 – 5 Euro). Czas przejazdu to około 1 godzina (w zależności od tego, czy akurat jest korek, czy nie – czas ten może się skrócić lub jeszcze wydłużyć). Więcej informacji znaleźć można na stronie portu lotniczego.

Można także dojechać spod lotniska autobusem do stacji metra Anagnina (około 2,1 Euro) stamtąd natomiast do Roma Termini (około 1 Euro, czas podróży około 30 minut). Autobusy kursują co 40 minut i jadą do celu około 10-20 minut. Bilety można kupować w hali przylotów lub też bezpośrednio u kierowcy autobusu i w kiosku na stacji metra.

POŁĄCZENIA KOLEJOWE Z LOTNISKA CIAMPINO:

Najbliższą lotnisku stacją jest Ciampino Citta, do której dojechać możemy autobusami Cotral lub Schiaffini (jeżdzą co 30 minut).Czas podróży do stacji to około 5 minut (bilet kosztuje około 1 Euro). Stamtąd pociągiem dostaniemy się w około 15 minut na Roma Termini. Rozkłady pociągów znajdują się na stronie Trenitalia

PRZECHOWALNIA BAGAŻU, MOŻLIWOŚĆ SPANIA:

Na lotnisku znajdują się sklepiki, mała gastronomia, a także punkty usługowe typu banki, bankomaty, kantory, informacja lotniskowa i informacja turystyczna, możliwość wynajęcia samochodu. Istnieje też możliwość darmowego dostępu do internetu (Wi-Fi). Na lotnisku kupimy także bilety na autobusy jadące do centrum Rzymu. Na lotnisku nie ma możliwości pozostawienia bagażu. Hala odlotów zamykana jest o północy, więc „koczowanie” należy kontynuować w hali przylotów.

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ LOTNISKO CIAMPINO:
Lotnisko Ciampino znajduje się 15 km od centrum Rzymu przy obwodnicy miasta. Autobusem dojedziemy do Roma Termini w mniej więcej 1 godzinę.


Wyświetl większą mapę

POŁĄCZENIA LOTNICZE Z  CIAMPINO  (stan na kwiecień 2013)

Belgia – Bruksela Charleroi, Cypr – Pafos, Czechy – Praga, Dania – Billund, Francja – Bordeaux, Marsylia, Paryż Beauvais, Niemcy – Baden, Bremen, Frankfurt Hahn, Lipsk, Moguncja, Dusseldorf Weeze, Grecja – Kreta, Kofru, Kos, Rodos, Saloniki, Węgry – Budapeszt, Irlandia – Dublin, Włochy – Alghero, Bari, Brindisi, Cagliari, Bergamo, Trapani Birgi, Litwa – Wilno, Maroko – Marrakesz, Holandia – Eindhoven, Polska – Kraków, Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań, Portugalia – Porto, Rumunia – Bukareszt, Słowacja – Bratysława, Hiszpania – Barcelona, Ibiza, Madryt Palma de Mallorka, Santander Bilbao, Sewilla, Valencja, Szwecja – Goteborg, Sztokholm Skavsta, Wielka Brytania – East Midlands, Edynburg, Glasgow Prestwick, Londyn Stansted, Manchester.

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Lotniska w Europie - wpisany przez Ania Nowak , Tagi:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach