Pogoda Urlop wakacje w czerwcu Toskania – jaka pogoda w czerwcu? Temperatura wody i powietrza

Toskania – jaka pogoda w czerwcu? Temperatura wody i powietrza

Czerwiec w Toskanii jest miesiącem kiedy zaczynają się już wysokie temperatury, choć nie są one jeszcze tak uciążliwe jak w lipcu czy sierpniu kiedy temperatury przekraczają 30 stopni, a miasta i plaże zapełniają się licznymi turystami a także miejscowymi, który również wtedy mają wakacje.

[sprawdz]» Najlepsze i najtańsze noclegi w Toskanii [/sprawdz]

Miesiąc ten (oraz wrzesień) jest idealny dla osób, które chcą odpocząć na plaży, korzystając z dobrego słońca (nie ma takich upałów jak w późniejszych miesiącach) oraz ciepłej wody, której średnia temperatura wynosi 20 stopni. Średnia najwyższych temperatur to 26 stopni, a najniższych 15 stopni, słońce świeci średnio przez 9 godzin w ciągu dnia.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
26°C 15°C
20°C 6
9h

Polecam Toskanie w czerwcu: pogoda z reguly jest piekna, slonce jeszcze nie dokucza, no i przede wszystkim dni sa wtedy najdłuższe – Jolanta W na forum goldenline.pl

Byliście w Toskani (Piza) w czerwcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!