Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Toskania - jaka pogoda w czerwcu? Temperatura wody i powietrza

Toskania – jaka pogoda w czerwcu? Temperatura wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 30.04.12 | 1 komentarzy

Czerwiec w Toskanii jest miesiącem kiedy zaczynają się już wysokie temperatury, choć nie są one jeszcze tak uciążliwe jak w lipcu czy sierpniu kiedy temperatury przekraczają 30 stopni, a miasta i plaże zapełniają się licznymi turystami a także miejscowymi, który również wtedy mają wakacje.

Miesiąc ten (oraz wrzesień) jest idealny dla osób, które chcą odpocząć na plaży, korzystając z dobrego słońca (nie ma takich upałów jak w późniejszych miesiącach) oraz ciepłej wody, której średnia temperatura wynosi 20 stopni. Średnia najwyższych temperatur to 26 stopni, a najniższych 15 stopni, słońce świeci średnio przez 9 godzin w ciągu dnia.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
26°C 15°C
20°C 6
9h

Polecam Toskanie w czerwcu: pogoda z reguly jest piekna, slonce jeszcze nie dokucza, no i przede wszystkim dni sa wtedy najdłuższe – Jolanta W na forum goldenline.pl

Byliście w Toskani (Piza) w czerwcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Emilia napisał(a):

    Przeprowadziłam się do Toskanii z całą rodziną i nie żałuję – Toskanię można oglądać cały rok i jeszcze zostanie coś do zobaczenia i jeszcze będzie w niej to coś.
    zapraszam do Toskani:
    http://www.toskaniatravel.com.pl

O blogu w mediach