Home Pogoda urlop wakacje w czerwcu Kreta - jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Kreta – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 27.04.12 | 1 komentarzy

Czerwiec na Krecie jest miesiącem, kiedy zaczynają się już bardzo wysokie temperatury. Średnia najwyższych temperatur wynosi aż 28 stopni, a najniższych 24 stopnie. Woda w morzu jest bardzo nagrzana – średnio ma 22 stopnie a słońce świeci aż 11 godzin w ciągu dnia.

To jest idealny czas na plażowanie i kąpiele morskie. Pamiętać jednak trzeba żeby zawsze korzystać z kremów albo olejków z filtrami UV, zakładać nakrycia głowy i pić dużo wody. Może pojawić się też silnie wiejący znad Afryki suchy i gorący wiatr sirocco.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
28°C 24°C
22°C 1
11h

Byłam w tamtym roku od 25 maja. Było odd 25-32 stopni w dzień.Super upał był 1 czerwca-akurat zwiedzaliśmy Knossos. Wokolicach 10 czerwca wiał siroko i tylko basen i morze ratowało sytuacje – mysz_bis na forum.gazeta.pl

Byliście w czerwcu na Krecie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Magda napisał(a):

    Byliśmy od 11 do 22 czerwca. Pogoda ekstra, ok. 28-32 stopnie. Pod koniec pobytu na 2 dni się ochłodziło, wiał duży wiatr i temp spadła do ok. 24 stopni.

O blogu w mediach