Home Blog Lotnictwo nowe loty w europie Wizzair z nową bazą w Doniecku. Co to dla nas oznacza? 5 korzyści :)

Wizzair z nową bazą w Doniecku. Co to dla nas oznacza? 5 korzyści :)

Autor: Wędrowne Motyle | środa, 26.06.13 | 0 komentarzy

nowelotywizzair

Tydzień bez nowości od Wizzair tygodniem straconym. Różowy przewoźnik właśnie otworzył nową bazę operacyjną w Doniecku na wschodzie Ukrainy. To duże miasto i spora konurbacja, więc linia powinna sobie bez problemu zapewnić pasażerów. Dla nas to dodatkowa szansa na ciekawe kierunki.


Teraz to już całkiem spora siatka. Samoloty polecą tu z Włoch, Niemiec, Anglii i… Gruzji (czy Ukraińcy tak samo pokochają ten kraj, jak my?). Co widać z resztą na powyższej mapie.

Wizzair z nową bazą w Doniecku. 5 powodów, dla których możemy się cieszyć z takiego obrotu sprawy

– Wygląda na to, że przy dobrym doborze dni i godzin będziemy mogli polecieć na drugi koniec Ukrainy przez Bergamo, Rzym, Dortmund czy Londyn w 3-4 godziny, podczas, gdy podróż pociągiem może nam zająć tam nawet więcej niż 1 dzień

– Dobre i różne połączenia z Donieckiem zapewniają nam lotniczą dostępność do położonych całkiem blisko: Krymu, Przedkaukazia, Kraju Krasnodarskiego, czyli śródziemnomorskich rejonów Rosji i Ukrainy. Jakkolwiek to brzmi 🙂

– Połączenie z Donieckiem sporo skraca nam drogę do Rosji oraz – co bardzo ciekawe – Kazachstanu. Rzut kamieniem jest stąd Wołgograd w jeden dzień można się też dostać koleją nad Wołgę czy do Astrachania.

– Donieck sam w sobie jest ciekawym miastem z bardzo rozbudowanym systemem komunikacji tramwajowej. Miłośnicy tramwajów z całej Europy podobno od wielu lat pielgrzymują do Doniecka, by się „przejechać” po konurbacji tymi liniami. Drugimi entuzjastami lotów do Doniecka powinni być fani architektury socrealistycznej. Również tej wczesnej.

– Szachtar Donieck, to bogaty klub ze świetnymi piłkarzami. Jak pokazały ostatnie lata nierzadko wychodził z fazy grupowej ligi mistrzów. Dlatego czemu nie polecieć sobie na mecz z Chelsea czy Realem? To prawdopodobnie będzie dalej trwać

donieck ukraina panorama

Dubaj?

Ponadto Wizzair otworzył nowy kierunek z Koszyc do Londynu, czyli definitywnie widać, że idzie w kierunku rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej, pojawiając się we wszystkich większych miastach regionu.
Ponadto, ponadto (x2) – jak twierdzi serwis loter.pl – jest bardzo blisko uruchomienia połączenia lotniczego Katowice – Dubaj. To z pewnością byłby hit i na stałe ugruntował pozycję Katowic jako drugiego po Budapeszcie najważniejszego huba Wizzaira w Europie Środkowej.

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach