Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Mix tygodnia #41: Porto, Malaga, Malmo + Infolizbona

Mix tygodnia #41: Porto, Malaga, Malmo + Infolizbona

To się nazywa upał! Temperaura przekroczyła rekordowe 37 w cieniu, które przeżyliśmy na Pustyni Negev. Ciężko pisać o promocjach lotniczych, które zazwyczaj rozgrzewają, niż chłodzą. Aby tradycji stało się zadość, wytypujemy więc znów najlepsze i najciekawsze promocje lotnicze upolowane w tym tygodniu na blogach.

Najlepsze promocje i okazje lotnicze tygodnia:

Na pewno jednym z „numerów jeden” tego tygodnia była promocja lotów do USA, o której pisał blog taniolataj.com. Ceny nawet o 1397 zł w dwie strony.

Dla Fly4free.pl plus za loty do RPA i na Seszele (w czasie jednej wyprawy!) za mniej niż 2000 zł w dwie strony

Na Mlecznychpodróżach zobaczcie jak dolecieć do Szkocji z 68 zł w  dwie strony oraz poczytajcie o plotkach na temat Twoich Nowych Linii

Loter kusi lotami z Pragi do Pekinu za 1804 zł oraz Maderą i Lizboną z Berlina za 462 zł.

Na Latamyzwroclawia widzimy składak do Porto za 320 zł oraz Rygę za 132 zł.

Z Silesiair poznacie listę jednodniówek w Londynie za 108 zł jesienią i również składak do Porto. 7 zł taniej, niż z Wrocławia. No i w końcu opcja na Ibizę, gdy jest tam jeszcze ciepło.

Supertanielatanie paradoksalnie poleca tanie pływanie promem do Szwecji oraz loty z Rzeszowa na Sycylię

W dobrej formie latamyzgdanska.pl, gdzie przeczytamy o różnych propozycja długich weekendów w Skandynawii albo… Malagę w sierpniu za świetne 301 zł. Super!

Co wyróżniamy z naszych znalezisk? Chyba Korsykę z wylotem z polski za 400 zł z hakiem oraz info, że wracają tanie loty do Gambii w zimie za około 1000zł

Miasto Tygodnia

Malmo Szwecjafot. Peter Jancarek / flickr.com / CC

Dziś wybieramy Malmo. Przyjrzyjcie się bliżej temu miastu, bo – jak słusznie nazwali go kiedyś Wędrowni Ufale – to europejskie „miasto przyszłości”. Stosunkowo duża ilość anich lotów z Polski, pozwala przyjechać to na dwa, trzy, cztery dni.

W samym Malmo koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy futurystyczny drapacz chmur Turning Torso, kontrastujące z nim Stare Miasto ze wspaniałym rynkiem (Stortorget ) lub położoną bardziej na wschód imprezowo-targowe Lilla Torg.  Bardzo ciekawe są obrzeża Starego miasta od zachodu – Gamla Vaster to zbiór małych, kolorowych kamieniczek i wąskich uliczek. Całość zamknięta w owalnym, urokliwym Gamla Stan.  Obiektów poza starówką koniecznie trzeba spróbować zwiedzania Kungsparken i przyległego do niego zamczyska, w którym mieście się Muzeum Miejskie i Historii Naturalnej. Jeszcze dalej na zachód rozciąga się dzielnica nadbrzeżna i pas miejskich plaż. Dalej widać już przy dobrej pogodzie wiadukt nad cieśninami i wybrzeże Danii.

Blog Tygodnia

infolizbona

Na wyróżnienie w tym tygodniu zdecydowaliśmy się wystawić Wam coś swieżego, prosto z nad ujścia Tagu. Studenckie znajomości górą! Marcin z Krzyśkiem jeździł przez 5 lat na pratyki, Ania jeszcze w podstawówce na kolonie nad polskie morze 😉

Teraz Krzysiek mieszka nie nad morzem a nad oceanem. I nie w Polce tylko w Lizbonie, gdzie jest m.in przewodnikiem i prowadzi bloga. Jego adres to infolizbona.pl – i jak obiecuje autor – będzie to blog raczej „informacyjno – praktyczny” z dużą ilością dobrze opracowanych, rzetelnych przewodników, porad, ciekawostek na temat życia w Lizonie i tej części Portugalii. Np. „Nie wyjeżdżaj z Lizbony bez…”

Krzysiek – pozwól, że nadamy Ci cotygodniowy przydomek. Niech będzie Vasco da Gama z Tarnowskich Gór

Prowadzisz bloga o podróżach? Ma „to coś”? Zaproponuj, napisz do nas i może znajdzie się  naszej „poczekalni” i opiszemy go w Miksie 🙂

Wideo Tygodnia:

Piękny i klimatyczny, trochę nawet wzruszający film pokazujący Korsykę. A właściwie pewną nietypową przyjaźń osadzoną w plenerach tej jednej z najpiękniejszych wysp na świecie. Niedawno pisaliśmy właśnie o tanich lotach na Korsykę.

PRINZENZEIT * KORSIKA from david babendreyer on Vimeo.

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  • Krzysiek says:

    Dzięki za wrzucenie info o InfoLizbona.pl 🙂

    „Vasco da Gama z Tarnowskich Gór” – podoba mi się:)

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!