Home PROMOCJE Promocje tanich lotów Promocje w Wizzair Izrael na jesienią za 308 zł. Nad Morze Czerwone za 464 zł

Izrael na jesienią za 308 zł. Nad Morze Czerwone za 464 zł

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 27.09.13 | 0 komentarzy

petra nabatejczycy

Postanowiliśmy znów przyjrzeć się Izraelowi. W kontekście tanich lotów. Otóż… Ciepłe miejsca w październiku da się znaleźć. Ciepłe w listopadzie… już trudno. A w grudniu – prawie niemożliwe. Mowa oczywiście o tanich lotach bezpośrednich. Wyjątkiem będzie południowy Izrael lub południowa Jordania.


Wykorzystując tanie loty z Polski do Tel avivu (Wizzair) za 308 zł możemy spróbować dostać się od razu na południe do Ejlatu lub na pustynię Negev. Opcjonalnie przekroczyć granicę i zatrzymać się w Akabie! Bardzo duża dostępność na loty w tej cenie z Katowic (w listopadzie i w grudniu). Trochę mniejsza z Warszawy (listopad).
Przy braku członkostwa w WDC zapłacicie około 100 zł więcej.

aqaba meczet

Uwaga! Hotele w Akabie i wszystko jest o połowę tańsze, niż w Ejlacie, jednak musicie się nastawić na opłaty wyjazdowe/wjazdowe graniczne w okolicach 15 dolarów, wiza jordańska 10 euro, taksówka ze strefy nadgranicznej 12-16 euro.
Trzeba po prostu skalkulować. Obydwa kurorty są nad Morzem Czerwonym, w obu woda ma nawet w zimie ponad 20 stopni i w obu występują rafy koralowe.

Autobus z Tel Avivu do Ejlatu kursuje kilka razy dziennie. Cena w zależności od trasy od 78 do 86 zł, czas – 5 lub 6 godzin spektakularnej trasy po pustyni.

POLECAMY: Komunikacja publiczna w Izraelu. Nasz poradnik praktyczny

Plusy zatrzymania się w Ejlacie: Bezpośedni dojazd z Tel Avivu (lub lot), Nie trzeba się przejmować procedurami granicznymi, jest swobodna młodzieżowa atmosfera, dużo klubów i dyskotek, ciekawe zabytki (mityczne kopalnie Króla Samolona, wąwozy czy możliwość jednodniowej wycieczki na Pustynię Negev)

Plusy zatrzymania się w Akabie: Nawet o połowę tańsze hotele, tańsze wydatki na życie i transport (strefa wolnocłowa), bezpłatne plaże, możliwość odbycia jednodniowej lub dwudniowej wycieczki do Petry czy na pustynię Wadi Rum.

wizztelaviv

Czytaj również nasze wpisy i relacje: » Wszystko o Izraelu » Wszystko o Jordanii

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Promocje w Wizzair - wpisany przez Wędrowne Motyle ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach