Home Pogoda urlop wakacje we wrześniu Tunezja - jaka pogoda we wrześniu? Temperatura wody i powietrza

Tunezja – jaka pogoda we wrześniu? Temperatura wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 23.04.12 | 0 komentarzy

Wrzesień w Tunezji jest w dalszym ciągu bardzo ciepłym miesiącem, idealnym dla osób chcących korzystać z kąpieli morskich i słonecznych. Średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni,  a najniższych 19 stopni (różnica dość znaczna). Woda jest nagrzana i ma około 26 stopni.

Pamiętać trzeba o tym, że okres od czerwca do września jest najbardziej pożądanym czasem urlopowym przez turystów przybywających do Tunezji. We wrześniu może więc być jeszcze tłoczno! Zmienia się to jednak już od połowy miesiąca, kiedy temperatury zaczynają spadać i przybywają turyści nastawieni głównie na zwiedzanie.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
30°C 19ºC
26°C 0
10h

Dwa razy odwiedzałam Tunezję po 15 września. Pierwszy raz było baaardzo upalnie, zdarzały się burze, ale inne jak nasze, bez deszczu gdzieś w niebie…hehe fajny widok. Raz była ulewa, ale w nocy. Ogólnie super i przyjemnie, woda w morzu rewelacyjna.
Drugi mój pobyt był w terminie 27.09-04.10 i pogoda była też fajna, ale nie upalnie, zdarzały się dni z deszczem, ale trwającym ok 10-15 minut, z opalaniem było różnie, często były chmury. Wtedy akurat mieliśmy wycieczkę na Saharę, więc pogoda była ok jak na zwiedzanie. Generalnie polecam wrzesień, ale upalów jak w egipcie nie należy się spodziewać mxxxx na forum.wakacje.pl

Byliście w Tunezji we wrześniu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach