Home Blog Nasze relacje i zdjęcia Urwiska są piękne! Obskoczyliśmy wszystkie klify Malty

Urwiska są piękne! Obskoczyliśmy wszystkie klify Malty

Autor: Wędrowne Motyle | sobota, 7.12.13 | 8 komentarzy


Pewnie nigdy byście nie przypuszczali, że ta mała wyspa ma coś „naj”. A tymczasem oprócz największych k0ściołów Europy, największej kopule i najstarszych świątyniach megalitycznych ma też największe klify nad Morzem Śródziemnym

Kiedyś sobie marzyliśmy… pojechać na eurotrip po wielu krajach europejskich, wziąć namiot i nocować nad klifami, rano się budzić do taktu szumu fal zamiast budzika. i tak Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Portugalia… Malta.


malta gozo klify mapa

Zmywacie naczynia, prawda?

Malta i Gozo to takie dwa talerze, albo deski do krojenia. Już sobie wyobraziliście? Myjecie naczynia i każda deska z jednej strony zanurza się całkowicie w wodzie a z drugiej – lekko wystaje ponad – taka jakby barka z przeciążeniem po jednej stronie. Taka właśnie jest Malta – południowe brzegi są urwiste i wysokie – praktycznie brak tu plaż – północne – spokojne, niskie i płytkie – jest tu wiele plaż.

Postanowiliśmy podążyć południowym brzegiem dwóch wysp i zobaczyć jak to jest oglądać Morze Śródziemne ze swoistego „megabalkonu” i gdzieś tam w oddali wyobrażać sobie, że majaczy Afryka.

Najpiękniejsze klify na Malcie i Gozo

Po pierwsze okolice Blue Grotto – klify Zurrieq. Dostępne od strony morza

IMG_5052-2

IMG_4998

Po drugie – najwyższe klify Malty i Morza Śródziemnego – Dingli (200m)

Klify Dingli Malta

IMG_5086-2

IMG_5094-2

Po trzecie – najwyższe klify Gozo – Ta Cinc, dużo bardziej dzikie i niedostępne

Malta klify Ta cenc

IMG_5519-2

IMG_5517-2

Po czwartek Munxal Cliffs w środkowej części Gozo, gdzie dotarliśmy z krótką wyprawą

munxal cliffs

IMG_5299-2

Po piąte – niesamowita skalista zatoka Xlendi – tam nocowaliśmy

Xlendi bay zatoka gozo

Malta Gozo xlendi

zachod slonca gozo

Po szóste. ‚Must see’ na Gozo czyli zatoka Dwejra i smagane falami klify i łuk ‚Azurre Window’

Dwejra Bay

azurre window malta

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 8

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

 1. Ewa napisał(a):

  mam pytanie,wybieramy się na Maltę w marcu na tydzień, jak lepiej rezerwować hotel od razu na wyspie Gozo czy zostawić na koniec pobytu? Ile poświęcić czasu na Malcie ile na Gozo? Bardzo proszę o podpowiedź.

 2. Majka napisał(a):

  Ja też mam kilka pytań, gdyż marzy mi się zwiedzanie na własną rękę. Jak najwięcej i jak najtanień abym mogła wyjeżdżać z synem . Wyjazd na Kretę mnie „zrujnował” 1700zł za hotel i przelot z biurem podróży bez wyżywienia x2, do tego wynajem samochodu na 5 dni, paliwo, wyżywienie, zwiedzanie – łącznie za wyjazd ok 6000 (dla mnie całe oszczędności). Fakt, zwiedziliśmy całą wschodnią i środkową część, a wyjazd był spontniczny i pełen obaw, bo język mój kuleje, ale jestem szczęśliwa, ze to zrobiłam. Teraz się nie boję i pragnę jak Wy zwiedzać 😀
  Rozumiem, że spaliści pod namiotami. Czy były tam pola namiotowe? jakie są ich ceny? Jeżeli nie na polu, to czy nie jest to zbyt niebezpieczne? Czy wynajęliście w tym celu samochód, czy skuter? Może polecacie jakąś firmę wynajmująco w miarę tanio?

 3. joana napisał(a):

  Dwa pytanka od strony praktycznej. Czy wzdłuż klifów są jakieś szlaki turystyczne? I ile czasu zajęło wam przejście wyznaczonej trasy?

O blogu w mediach