Home Pogoda urlop wakacje w marcu Majorka, Ibiza - jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Majorka, Ibiza – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | wtorek, 25.06.13 | 0 komentarzy

Dwie śródziemnomorskie wyspy – Majorka i Ibiza charakteryzują się podobną pogodą i klimatem. W związku z tym piszemy o nich wspólnie. Wyspy przyciągają turystów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury wody i powietrza są najwyższe (lipiec i sierpień – średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni, a woda nagrzana jest średnio do 24 stopni). Jednak wypoczynek na Majorce i Ibizie jest możliwy i bardzo przyjemny o każdej porze roku, a w porach wiosennych można spodziwać się mniejszej liczby turystów, no i zwiedzać będzie przyjemniej (przelotny deszcz nie powinien aż tak bardzo przeszkadzać)

W marcu średnia najwyższych temperatur sięga 17 stopni, a najniższych 9 (więc dość chłodno!). W marcu raczej musimy zrezygnować z opalania i morskich kąpieli – może popadać – średnio 12 dni w cigu miesiąca, a woda jeszcze chłodna – ma 15 stopni. Słońce świeci w ciągu dnia przez około 7 godzin. Miesiące zimowe oraz wiosenne są więc idealne na zwiedzanie i odpoczynek bez nieznośnych upałów.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
17°C 9°C
15°C 12
7h

Byliście na Majorce lub Ibizie w marcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach