Home Pogoda urlop wakacje w styczniu lutym Maroko (Agadir) - jaka pogoda w styczniu, lutym? Tempeatury wody i powietrza

Maroko (Agadir) – jaka pogoda w styczniu, lutym? Tempeatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | wtorek, 26.03.13 | 1 komentarzy

Na Wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego najcieplejszymi miesiącami jest  lipiec i sierpień. Sezon turystyczny właściwie kończy się już w październiku, więc począwszy od tego miesiąca można liczyć na więcej luzu i spokoju związanego z mniejszą ilością turystów. Trzeba pamiętać, że klimat Maroko jest bardzo zróżnicowany (w strefie nadmorskiej klimat jest łagodniejszy i chłodniejszy w porównaniu z wnętrzem kraju, a na północy panuje klimat śródziemnomorski).

W miesiącach zimowych pogoda w Agadirze wcale nie jest taka zła. W styczniu średnia najwyższych temperatur wynosi 20 stopni (w lutym – 21 stopni), średnia najniższych temperatur stycznia to tylko 7 stopni (w lutym – 9 stopni). Słońce świeci około 7 godzin – styczeń i 8 godzin – luty w ciągu dnia. Woda w oceanie nagrzana jest do 17 stopni, a deszcz może popadać przez 5 dni w ciągu miesiąca (zarówno w styczniu jak i w lutym).


STYCZEŃ

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
20°C 7°C
17°C 5 7h

LUTY

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 9°C
17°C 5 8h

Byliście w Maroko w styczniu, lutym? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Agadirze | Zarezerwuj hotel w Agadirze

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Janek napisał(a):

    W nocy jest zimno, bywa przymrozek i nawet do -5. Za dnia temperatura nie przekracza 20 stopni, tylko w południe jest około 30.

O blogu w mediach