Home Pogoda urlop wakacje w październiku Dżerba (Tunezja) - jaka pogoda w październiku. Temperatury wody i powietrza

Dżerba (Tunezja) – jaka pogoda w październiku. Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | niedziela, 17.11.13 | 0 komentarzy

Dżerba (Dżarba, Djerba) to wyspa na Morzu Śródziemnym, która połączona jest ze stałym lądem groblą. Klimat jest tu bardzo przyjemny, a pogoda słoneczna przez cały rok. Od maja do października temperatury są tu już naprawdę wysokie – zwłaszcza w lipcu oraz sierpniu, kiedy średnia temperatura powietrza przekracza 30 stopni, a wody – 28 stopni. W październiku nie jest tu już tak upalnie, choć w dalszym ciągu jest bardzo ciepło, a słońce świeci już nieco krócej niż w szczycie sezonu.

W październiku pogoda jest tu porównywalna do tej panującej w czerwcu, choć woda w morzu jest cieplejsza niż na początku lata, a słońce świeci krócej, bo przez osiem godzin w ciągu dnia. Może także popadać ale to jedynie około cztery dni deszczowe w ciągu całego miesiąca. Średnia najwyższych temperatur wynosi około 27 stopni, a najniższych – około 18 stopni. Woda w morzu ma nadal około 25 stopni. Październik jest więc w dalszym ciągu dobrym czasem na odpoczynek na plaży, słoneczne i morskie kąpiele.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
27°C 18°C 25°C 4 8h

Byliście na wakacjach na Dżerbie (Tunezja) w październiku? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami- polecacie ten okres innym?

GZIE SPAĆ: Porównaj najtańsze noclegi na Dżerbie | Zarezerwuj hotel na Dżerbie 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach