Home Pogoda urlop wakacje w październiku Sardynia - jaka pogoda w październiku. Temperatury wody i powietrza

Sardynia – jaka pogoda w październiku. Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | poniedziałek, 16.12.13 | 0 komentarzy

Sardynia jest miejscem, które zachwyca wielu podróżników, nic dziwnego, skoro wyspa nazywana jest „kontynentem w miniaturze”, a to dzięki swojemu zdumiewającemu bogactwu krajobrazu: morze, plaże, góry, jeziora, wąwozy, skalne urwiska, zatoczki, wodospady, jaskinie… Poza tym jest też najcieplejszym miejscem w całych Włoszech!

Najcieplej jest tutaj oczywiście w okresie od czerwca do września – najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy średnia najwyższych temperatur dochodzi do około 28 stopni. W październiku zaczyna się już nieco ochładzać, choć w dalszym ciągu jest jeszcze ciepło. Średnia najwyższych temperatur dochodzi do 21 stopni, a najniższych ma około 14 stopni. Woda w morzu jest jeszcze dość ciepła, ma 21 stopnie. Słońce świeci przez około sześć godzin w ciągu dnia, no i może trochę popadać – około 12 dni deszczowych w miesiącu. To dobry okres na zwiedzanie wyspy, zwłaszcza, że sezon turystyczny jest już wówczas za nami.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 14°C
21°C 12
6h

Byliście na Sardynii w październiku? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach