Home Pogoda urlop wakacje w październiku Gruzja (Batumi) - jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Gruzja (Batumi) – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | wtorek, 17.09.13 | 0 komentarzy

 

Klimat Gruzji jest niezwykle zróżnicowany, tak jak zróżnicowana jest jest rzeźba terenu tego coraz bardziej docenianego przez turystów kraju. Bliskość Morza Czarnego a także ciągnących się długimi kilometrami lądów i właśnie ta różnorodna rzeźba terenu mają wpływ na pogodę w Gruzji. Na zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny. Latem temperatury mogą tu osiągnąć nawet ponad 40 stopni w cieniu. W górach, jak to zwykle bywa, jest chłodniej, a czasem nawet mroźno.


W Batumi najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, bardzo ciepło jest taże w czerwu oraz we wrześniu. W październiku natomiast średnia najwyższych temperatur sięga 21 stopni, a najniższych 12. Słońce świeci przez sześć godzin w ciągu dnia, woda w morzu jest jeszcze ciepła – ma 20 stopni. Może popadać, około 14 dni w ciągu całego miesiąca.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 12°C
20°C 14
6h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji (Batumi) w październiku? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach