Home Pogoda urlop wakacje w październiku Czarnogóra - jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Czarnogóra – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Autor: Wędrowne Motyle | sobota, 17.08.13 | 0 komentarzy

Klimat tego małego kraju jest bardzo zróżnicowany, wręcz kontrastowy. Późną wiosną, gdy część turystów opala się na cudownych plażach nad Adriatykiem, amatorzy sportów zimowych, szusują w górach na nartach. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, w głębi kraju mogą występować silne opady i bardzo wysokie temperatury w okresie letnim, a w górach klimat jest zbliżony do alpejskiego. Najupalniej jest tutaj oczywiście w okresie od czerwca do września (najwyższe temperatury w lipcu oraz sierpniu – dochodzą do 33 stopni!). W październiku nadal pogoda jest ładna, choć może trochę popadać, no i słońce już tak długo nie świeci w ciągu dnia.

Średnia temperatura maksymalna wynosi wówczas 21 stopni, a najniższa 10 stopni. Słońce świeci przez 6 godzin w ciągu dnia, a deszcz może padać nawet przez jedenaście dni w ciągu miesiąca (oczywiście tak jak zostało wcześniej wspomniane, pogoda różni się w zależności od regionu). Woda w morzu nagrzana jest do około 20 stopni. Można więc jeszcze skorzystać z morskich kąpieli, ze słońca ale też pozwiedzać – zwłaszcza, że turystów nie powinno być już wówczas tak dużo.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 10°C 20°C 11 6h 

Byliście w Czarnogórze w październiku? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Czarnogórze | Zarezerwuj hotel w Czarnogórze

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach