Home Blog Branża turystyczna Reklamy BRAVE, najnowsza bajka Disneya i PIXARA jest jednym wielkim product placementem Szkocji?

BRAVE, najnowsza bajka Disneya i PIXARA jest jednym wielkim product placementem Szkocji?

Autor: Marcin Nowak | niedziela, 17.06.12 | 0 komentarzy


merinda waleczna plakat
Świetny pomysł marketingowy, choć nie tani. Szkocka Organizacja Turystyczna dołożyła się do nowej superprodukcji studia Disney/Pixar „Brave„. W polskich kinach animacja ma być wyświetlana pod tytułem „Merida Waleczna”. Bajka ma opowiadać historię walecznej księżniczki, w tle szkockie legendy, zamki, rycerze, mity itd itp. Generalnie wszystko, co kojarzy się pozytywnie ze Szkocją.

Szkoci wyłożyli ponad 7 mln funtów (tyle kosztował największe polskie superprodukcje). Film będzie emitowany w 72 krajach już od końcówki czerwca. To najdroższa kampania product placement w bajce, ale specjaliści przewidują, że w ciągu 5 lat zwróci się Szkocji z wielokrotnością. Co najważniejsze – kampania celuje w tzw. „turystykę rodzinną”. Emisji filmu w Ameryce będzie towarzyszyć np. szereg konkursów, w których do wygrania ma być wyjazd do Szkocji. Jak bardzo powstanie filmu związane jest z nową strategią turystyczną Szkocji, dowodzi np. witryna na oficjalnej stronie VisitScotland, dotycząca tylko bajki.


Europejska premiera „Brave” 30 czerwca oczywiście w Edynburgu.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Reklamy - wpisany przez Marcin Nowak , Tagi: , ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach