Home Fakultatywne w Tunezji Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Wycieczka na Saharę 2 dni | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Wycieczka na Saharę 2 dni | Opinie | Ceny

Autor: Wędrowne Motyle | sobota, 25.02.12 | 1 komentarzy

Możliwość zobaczenia Sahary, El Jem, Matmaty w 2 dni na wycieczce fakultatywnej z Sousee, Monastiru, Mahdii czy Hammametu – największej gorącej pustyni na Ziemi, podziwiania bezkresu rozgrzanych słońcem piasków tworzących charakterystyczne „riple marki”- zmarszczki pustyni, wydmy jest przeżyciem niezapomnianym.

Spotęgowane jest to również faktem iż właśnie tutaj w miejscowości Matmata w specjalnie zbudowanym miasteczku kręcone były epizody do Gwiezdnych Wojen Georga Lucasa. Pustynne miasteczko obecnie zachowane w niezmienionym stanie stało się ważnym punktem na trasie zwiedzania wielu turystów. W Matmacie zobaczyć można wydrążone w skałach piaskowca domy troglodytów, obecnie udostępnione turystom, a także niemal księżycowy krajobraz spowodowany znajdującymi się tam kraterami. Będąc w jednym ze skalnych mieszkań autochtonów turyści mają okazję spróbować wypieczonego na miejscu chleba z oliwą oraz słodkiej pysznej i orzeźwiającej miętowej herbaty.


sahara 2 dniMajaczące na horyzoncie Góry Atlas, wyschnięte słone jeziora, ukształtowane przez piasek i wiatr kwiaty pustyni, jadalne i przepiękne owoce kaktusa, wszechobecny piasek i prażące słońce, a także zielone i bogate w wodę oazy to wszystko co pustynia oferuje każdemu pragnącemu przeżyć przygodę podróżnikowi.

Po drodze można zobaczyć góskie oazy i wykąpać się w czystych wodach w górskich źródłach. Świetnie wspomina się przejazd przez ogromne słone jeziora – Szotty czy nocleg z jednej z pustynnych oaz. Pobudka zazwyczaj bardzo wcześnie, ale dzięki temu o świcie organizowane są wycieczki do gajów oliwnych.

Południe Tunezji to naprawdę niesamowite miejsce. To szansa na zobaczenie zupełnie innego świata za stosunkowo niską cenę dla Polaków. Dużo drożej kosztują wyprawy tego typu w Maroko, Egipcie, Jordanii czy Libii.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA SAHARĘ?

Przykładowy ramowy program wycieczki dwudniowej:

1. Wyjazd z hotelów w Sousse, Monastirze, Mahdii albo Hammamecie bardzo wcześnie rano w kierunku El Jem, gdzie zaplanowano zwiedzanie rzymskiego amfiteatru- trzeciego co do wielkości na świecie amfiteatru tego typu, zachowanego po dzisiejsze czasy.
2. Przejazd do Matmaty, zwiedzanie miasteczka gdzie kręcone były Gwiezdne Wojny, możliwość podziwiania wydrażonych w skałach domy mieszkańców pustyni.
3. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
4. Drugi dzień rozpoczyna się od wczesnego śniadania w hotelu. Następnie kierując się na północ wycieczka przemierzać będzie przez największe w Tunezji wyschnięte słone jezioro zwane Szott el-Dżerid. Specyficzne warunki atmosferyczne i geologiczne tworzą tutaj barwne miraże, które wprawne oko może nawet dostrzec.
5. Odpoczynek w górskiej oazie pośród bujnej roślinności, za dodatkową opłatą możliwość przejażdżki bryczką.
6. Ostatni punkt wycieczki to czwarte święte miasto islamu- Kairuan, tam czas na podziwianie Wielkiego  Meczetu, na zdjęcia i spacer wąskimi uliczkami starego miasta.
7. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: POZNAWANIE KULTUR, PRZYGODA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
WYGODNE BUTY, NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY:
około 150-170 DT

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA SAHARZE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Magda napisał(a):

    Miasteczko „Gwiezdnych wojen” to nie Matmata, jak mówi tekst, ale Kasserine 🙂 Poza tym wszystko się zgadza 🙂 Wycieczka na Saharę to niezapomniane przeżycie, polecam! Pozdrawiam, Magda.

O blogu w mediach