Home PORADY i OPINIE Przed podróżą Ważna informacja dla rodziców: Od teraz dzieci muszą mieć własny paszport lub dowód

Ważna informacja dla rodziców: Od teraz dzieci muszą mieć własny paszport lub dowód

Autor: Ania Nowak | poniedziałek, 25.06.12 | 0 komentarzy

paszport polskiWakacje zbliżają się dużymi krokami, rok szkolny się kończy i pewnie niejeden rodzic zaplanował już rodzinną podróż zagraniczną.  Dla rodziców „przemierzających świat” ze swoimi latoroślami, mamy BARDZO WAŻNĄ INFORMACJĘ:

Począwszy od 26 czerwca 2012, wszystkie dzieci, które wpisane zostały do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 roku i na tej podstawie przekraczały granice kraju, będą musiały posiadać własny dokument podróżny. Może nim być paszport, paszport tymczasowy (w przypadku dzieci do 5 roku życia, ważny na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy) lub dowód osobisty (w zależności od wybranej destynacji).


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że wnioski paszportowe dzieci, których wpis w dokumentach rodziców traci właśnie ważność będą rozpatrywane i realizowane przez odpowiedni wydział danego urzędu miejskiego (punkty paszportowe) priorytetowo. Pamiętajmy jednak, że wyrobienie paszportu może trwać nawet 30 dni! Podobnie jest również z dowodem osobistym, jaki rodzice chcieliby wyrobić swoim dzieciom. Trzeba więc się uzbroić w cierpliwość i na wszelki wypadek planować wakacje w nieco późniejszym terminie.

 

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach