Home Blog Branża turystyczna ITI sprzedał Pascala! Wydawnictwo ma nowego właściciela

ITI sprzedał Pascala! Wydawnictwo ma nowego właściciela

Autor: Ania Nowak | wtorek, 3.07.12 | 0 komentarzy

Wydawnictwo Pascal, zajmujące się wydawaniem przewodników, map, atlasów, książek podróżniczych oraz lifestylowych, lider wśród wydawnictw turystycznych w kraju, zmienił właśnie swojego właściciela.

Dotychczasowy właściciel Pascala, czyli wiodąca grupa medialna i rozrywkowa ITI Holdings, 15 czerwca sprzedała wszystkie udziały w Wydawnictwie Pascal . Warto wspomnieć, że weszło ono w skład grupy ITI w 2001 roku, w ramach przejęcia Onetu.


Udziały sprzedane zostały obecnemu zarządowi spółki, na których czele stoją nowi właściciele Sylwia Bizoń i Andrzej Rosner. Siedziba Pascala pozostaje na razie Bielsko-Biała.

Abstrahując od tej informacji, uważamy, że ITI nie wykorzystał do końca potencjału Pascala. Wydawnictwo nie rozwijało się w internecie tak szybko jak konkurencja. Wciąż nie wprowadzono np. portalu turystycznego, który wykorzystywałby kontent w przewodnikach tego wydawnictwa (naszym zdaniem bardzo rzetelny i dobrze opracowany). Równie mocno mógłby opierać się na tych zasobach serwis Onet Podróże. Słabo też wypadała na tle konkurencji księgarnia internetowa Pascala.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Branża turystyczna - wpisany przez Ania Nowak ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach