Home Pomysły Na weekend W Polsce Krótsza podróż w Beskidy Kolejami Śląskimi. Będzie najazd turystów ze Śląska?

Krótsza podróż w Beskidy Kolejami Śląskimi. Będzie najazd turystów ze Śląska?

Autor: Ania Nowak | wtorek, 3.07.12 | 0 komentarzy

Jeśli podróżujecie pociągiem po Polsce, to ta wiadomość na pewno Was ucieszy. W nowym rozkładzie jazdy 2012/2013 Koleje Śląskie będą prowadziły przewozy regionalne na liniach do Wisły i Zwardonia, a wszystkie pociągi na tych trasach będą kursować krócej niż niż do tej pory.

Do Wisły Uzdrowisko będziemy jechać około 2 godzin, czyli 20 minut krócej niż dotychczas, do Zwardonia natomiast przyjedziemy nawet o pół godziny wcześniej! Na pewno dobrą informacją jest też taka, że pociągów na tych trasach będzie więcej.
W celu poprawy identyfikacji relacji turystycznych, pociągi kursujące do Wisły i Zwardonia będą miały nazwy. Do Wisły oprócz Stożka i Wisełki pojawi się m.in. Równica i Czantoria, do Zwardonia m.in. Turysta z Częstochowy, Góral, czy Romanka.


Co ważne, Koleje Śląskie starają się również poprawić komunikację z beskidzkimi miejscowościami poprzez skomunikowanie pociągów z autobusami. Władzom spółki zależy, by mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia mogli bez problemu dostać się praktycznie pod swoje wybrane hotele i pensjonaty bez konieczności korzystania z samochodów, tym bardziej, że na drogach, prowadzących w Beskidy trwają remonty i utrudnienia. Na razie rozmowy trwają i miejmy nadzieję, że przyniosą korzystne zmiany.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach