Home PORADY i OPINIE Przed podróżą Tunezja poradnik Jedziesz do Tunezji z dzieckiem? Zobacz najfajniejsze tunezyjskie atrakcje dla najmłodszych

Jedziesz do Tunezji z dzieckiem? Zobacz najfajniejsze tunezyjskie atrakcje dla najmłodszych

Autor: Ania Nowak | piątek, 27.07.12 | 0 komentarzy

Największą atrakcją dla dzieci jest pewnie możliwość bawienia się na piaszczystej plaży lub pluskania z ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Po drugie aquaparki, choć nie ma ich aż tak dużo, jakbyście się spodziewali. Po trzecie Tunezja ma nie najgorszy klimat dla dzieci. Nie jest parno i duszno, czasami coś powieje. Po czwarte dzieci pokochają zapewne tuk-tuki i przejażdżki nimi (ale uważajcie, by je nie zawiało). 

Oprócz standardowych, nudnawych rozrywek na plaży, czy przejażdżek na olbrzymim bananie, warto może dziecku zafundować wyjazd do Hergli, gdzie na skalistych plażach może podglądać kraby (jeśli nie ma 2-3 lat) lub pokazać mu jak wyglądają flamingi (jest dużo miejsc w Tunezji, gdzie brodzą). Mało które dziecko lubi zwiedzać muzea, a tylko nieliczne zainteresowane są rzymskimi ruinami. Mamy więc dla Was listę najciekawszych tunezyjskich atrakcji specjalnie dla najmłodszych. Uwaga, wybór oczywiście subiektywny i teoretyczny 🙂


Parc Djerba Explore, położony około 20 km od lotniska Midoun i jest najnowocześniejszą i najbardziej popularną atrakcją turystyczną wyspy. Kompleks składa się z pięciu części, wśród których największą popularnością cieszy się farma krokodyli przywiezionych tu z Madagaskaru, a także ciekawe muzeum islamu oraz muzeum historyczne. Więcej na stronie obiektu.

Aqua Palace, park wodny położony w kurorcie Port el Kantaoui. Może sam park nie jest imponujących rozmiarów ale można tutaj pozjeżdżać z licznych ślizgawek, zjeżdżalni, popływać w basenie, popluskać w brodzkikach. Są tu też fale wodne, tor wiosłowy, leniwa rzeka. Więcej na stronie parki.

Zoo w Tunisie, znajduje się u stóp wzgórza na którym zlokalizowany jest Parc Belvedere. Park zoologiczny jest przyjazny dzieciom, które mogą zobaczyć tu ciekawe zwierzęta: małpy, kolorowe papugi, dzikie koty, węże, wielbłądy i wiele innych (w sezonie otwarte od godziny 9:00 do 19:00)

Zoo Friguia, znajduje się w Port el Kantaoui i jest prywatnym zoo, na którego dużej powierzchni mamy okazje zobaczyć ponad 400 przeróżnych zwierząt. Na terenie parku znajduje się też delfinarium, gdzie organizowane są przedstawienia z tymi sympatycznymi ssakami w roli głównej. Więcej znajdziesz na stronie parku zoologicznego.

Hannibal Park, kolejna atrakcja dla dzieci, która znajduje się w turystycznym Port el Kantaoui. Wesołe miasteczko, które dzięki licznym atrakcjom zapewnia doskonałą zabawę całym rodzinom.

Muzeum Oceanograficzne, znajduje się w Kartaginie (niedaleko punickich portów). Muzeum założone zostało w 1924 roku, do niedawna posiadało jedynie tradycyjne ekspozycje: modele statków, wypchane ryby i ptaki morskie. Dziś oprócz tradycyjnych akwariów, możemy oglądać interaktywne wystawy na temat morskiego życia.

Aqa Park Les Dauphins, znajduje się pomiędzy Nabeulem a Hammametem. Park wodny oferuje szereg atrakcji dla najmłodszych ale też dla nieco starszych: wodospady, baseny, morskie fale, zjeżdżalnie. Dla każdego coś miłego!

BYLIŚCIE W TUNEZJI Z DZIECKIEM? JAKIE SĄ WASZE PROPOZYCJE ATRAKCJI I MIEJSC PRZYJAZNYCH DZIECIOM? PISZCIE, CZEKAMY!

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach