Home Blog Branża turystyczna Nowinki techniczne w branży turystycznej. Rainbow Tours przenosi katalogi na tablety

Nowinki techniczne w branży turystycznej. Rainbow Tours przenosi katalogi na tablety

Autor: Marcin Nowak | piątek, 27.07.12 | 0 komentarzy

rainbow tours ipadBranża turystyczna jest jedną z najbardziej zakochanych w rewolucji smartfonowo-tabletowej. Zapewne. Ilość rezerwacji noclegów przez smartfony rośnie rok do roku stosunku nawet trzycyfrowym (w procentach). Aplikacji moblinych ułatwiających podróżowanie przybywa jak grzybów po deszczu. (Na naszych blogu przygotowujemy powoli pierwszy w Polsce katalog turystycznych aplikacji mobilnych).

Np Rainbow Tours uruchomił aplikację prezentującą katalog Egzotyka 2012/13 dla tabletów iPad. Aplikacja jest bezpłatna i można ja poprać przez sklep internetowy App Store. Jeśli chodzi o nas – bardzo popieramy – bo grubaśne, ważące czasem ponad kilogram to porażka. Zarówno dla branży – bo nie jest to wygodne jak i dla amazońskich lasów.


Postarano się, aby forma katalogu Rainbow Tours była dla odbiorców jak najbardziej przystępna , dlatego stanowi ona niemal wierne odwzorowanie wersji drukowanej. Zyskano dzięki temu możliwość wymiennego korzystania z obu wersji, ponieważ mają taki sam układ, treść oraz numeracje stron.
– Ułatwia to również komunikację pomiędzy klientami a działem sprzedaży przy dokonywaniu zamówienia – zapewniają twórcy aplikacji i zaznaczają, że jest to pierwsza tego typu publikacja (na dzień publikacji) dostępna w tej formie na iPada.

– Założeniem jest możliwość jej ściągnięcia i korzystania dokładnie tak samo jak z ebooka w dowolnym momencie bez koniczności dostępu do internetu i odwiedzania biura. Klienci po zapoznaniu się z ofertą mogą przejść bezpośrednio do systemu rezerwacyjnego w którym dokonują rezerwacji wybranej przez siebie wycieczki lub hotelu. W tym wypadku niezbędne jest już połączenie z internetem – tłumaczą.

Aplikacja z katalogiem Egzotyka 2012/13 dostępna jest oczywiście w Itunes. To co? Kiedy Itaka, TUI i inni?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach