Home Pogoda urlop wakacje w maju Turcja (okolice Fethiye) - jak pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Turcja (okolice Fethiye) – jak pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | poniedziałek, 18.06.12 | 0 komentarzy

Na tureckim wybrzeży Morza Śródziemnego i Egejskiego, można tak na dobrą sprawę odpoczywać już począwszy od maja. Temperatury wody i powietrza są już dość wysokie (oczywiście nie tak bardzo jak w późniejszych miesiącach, czyli od czerwca do września), a turystów nie ma tu jeszcze tak dużo jak w szczycie sezonu. To dobry czas również na zwiedzanie kraju i jego wspaniałych zabytków.

Średnia najwyższych temperatur wynosi 25 stopni, a najniższych 12 (przyda się więc lekki sweter lub bluza, zwłaszcza na chłodne wieczory lub poranki). Woda w morzu jest już nagrzana do 20 stopni, a słońce świeci przez 11 godzin w ciągu dnia. Wybierając maj na urlop na Riwierze Tureckiej i Egejskiej, warto wiedzieć, iż mogą pojawić się sporadycznie opady deszczu.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
25°C 12°C
20°C 7
11h

Ciepło, cieplej, gorąco…! osobiście w czerwcu jeszcze nie byłam, w maju- dni gorace wieczory bywają jeszcze chłodne, a im bliżej lata tym wieczorem goręcej. Dla lubiących ciepło, ale nie DZIKI ŻAR Z NIEBA pogoda idealna 🙂 – Paulina na forum oceniacz.pl

Byliście w maju w Turcji (Riwiera Turecka lub Egejska)? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach