Home Pogoda urlop wakacje we wrześniu Turcja (okolice Fethiye) jaka pogoda we wrześniu? Temperatury wody i powietrza

Turcja (okolice Fethiye) jaka pogoda we wrześniu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | poniedziałek, 18.06.12 | 1 komentarzy

We wrześniu temperatury zaczynają już powoli spadać, choć tak naprawdę w dalszym ciągu są wysokie (niższe jednak niż w lipcu, czy sierpniu – kiedy upał daje się bardzo mocno we znaki). Wrzesień jest dobrym czasem na wakacje w Turcji – woda w morzu jest nagrzana, temperatury przyjemne, słońce długo świeci w ciągu dnia, a turystów jest już nieco mniej niż w szczycie sezonu.

Średnia najwyższych temperatur wynosi jeszcze w dalszym ciągu 30 stopni, a najniższych – 15 stopni. Woda w morzu jest bardzo mocno nagrzana, po upalnym i słonecznym sezonie i ma około 26 stopni. Słońce świeci aż 11 godzin w ciągu dnia, a deszczu raczej nie należy się spodziewać.


Turcja (Fethyie) – jaka pogoda we wrześniu? Temperatura i klimat

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
30°C 15°C
26°C 4 11h

Byłam dwukrotnie w Turcji na przełomie września i października. Chciałam w ten sposób uniknać skwaru. Ufff ..udało się:), chociaż było jeszcze bardzo cieplusio :)) W sam raz okres na wyjazd :) Proszę jechać bez obaw i nie zabierać w żadnym wypadku np. ciepłych swetrów i spodni. U nas takie temperatury są w lipcu i sierpniu :) – Ewa na forum travelway

Byliście na wakacjach w Turcji (Riwiera Turecka i Egejska) we wrześniu? Podzielcie się swoimi wrażeniami – polecacie ten okres innym?

Przeszukajcie najtańszych noclegów w Turcji w naszej porównywarce. Nawet 80% mniej!

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Klaudia napisał(a):

    Byłam na wakacjach w Turcji Egejskiej a dokładnie w Kusadasi na początku września. Pogoda była świetna, upał całe 10 dni ok 35 stopni, noce też bardzo ciepłe, spokojnie ,można było siedzieć w krótkim rękawku. Woda super nagrzana.

O blogu w mediach