Home Blog Ciekawostki Nowa sieć designerskich hoteli ruszy już niebawem w Europie! Taki ciekawy pomysł ma... IKEA

Nowa sieć designerskich hoteli ruszy już niebawem w Europie! Taki ciekawy pomysł ma… IKEA

Autor: Ania Nowak | poniedziałek, 20.08.12 | 2 komentarzy


ikea hostelHotelowy news roku? Szwedzka firma IKEA – znana nam wszystkim bardzo dobrze z produkcji tanich i ładnych (?) mebli oraz akcesoriów domowych, ma w swoich planach otwarcie sieci tanich ale designerskich hoteli, które mają powstać między innymi w Holandii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Austrii i… w Polsce.

W sumie, jak zapowiadają członkowie koncernu ma być ich pond 100. Z pierwszych informacji wynika jednak, że hotele nie będą wyposażone w meble szwedzkiego koncernu, ani też sygnowane jej marką. Idea powstającej sieci hotelowej, ma być jednak taka sama jak ta, która przyświeca IKEI – „dobra jakość za rozsądną cenę”. „Jest to kontynuacja naszych normalnych działań inwestycyjnych w nieruchomości.” – tłumaczą w koncernie.


Niewiele osób wie, że Inter IKEA (spółka koncernu) ma już tego typu inwestycje już w swoim dorobku (jest posiadaczem hoteli w Europie). Tym razem nową sieć hoteli, które mają się prawdopodobnie pojawić już 2014 roku (w Niemczech powstaną najwcześniej) będą prowadzić z inną firmą, która stanie się operatorem sieci

Czekamy więc z niecierpliwością na tanie hotele, które mają się wyróżniać ładnym wyposażeniem (ale też brakiem między innymi recepcji) również w Polsce!  Być może swoim projektem IKEA nawiąże do popularnej na zachodzie i taniej Formule 1 – sieci samoobsługowych hoteli modułowych, należącej do Accor. Aczkolwiek z marketingowego punktu widzenia rezygnacja z prezentacji produktów IKEA w wystroju obiektów jest naszym zdaniem straconą szansą. ( tzn. Marcina zdaniem )

JAK MYŚLICIE? CZY TO SIĘ MOŻE UDAĆ!?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Branża turystyczna, Ciekawostki - wpisany przez Ania Nowak , Tagi:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 2

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. ziuta napisał(a):

    Powstaną w 2004 roku? Super news!

O blogu w mediach