Home Fakultatywne w Grecji Wycieczki fakultatywne na Krecie: Plaża Elafonissi | Opinie | Ceny | Mapa

Wycieczki fakultatywne na Krecie: Plaża Elafonissi | Opinie | Ceny | Mapa

Autor: Wędrowne Motyle | piątek, 2.03.12 | 1 komentarzy
Plaża Elafonissi

Plaża Elafonissi / fot. visitgrecce.gr

Plaża Elafonissi to jedna z najpiękniejszych plaż zachodniego wybrzeża Krety, niegdyś miejsce dziewicze, dziś cel podróży wielu turystów, którzy pragną odpocząć wśród cudownego krajobrazu. Wokół plaży właśnie z myślą o turystach poukładano parasole i leżaki.

Plaża znajduje się wokół wysepki o tej samej nazwie. Wysepka Elafonissi oddzielona jest od stałego lądu jedynie płytką laguną, którą można przejść gdy morze jest spokojne. To przepiękne miejsce. Ciepła, krystalicznie czysta woda o różnych odcieniach błękitu oblewa szerokie, różowawe piaszczyste plaże. Na wysepce znaleźć również można plaże „schowane” w pięknych zatoczkach, a także kilka rzadkich gatunków roślin. Na rozległych plażach Elafonissi składają jaja znajdujące się pod ścisłą ochroną żółwie Caretta caretta.


elafonissi mapa

Dojazd z Chanii do Elafonissi

Jednak wysepka kojarzy się nie tylko z rajskim krajobrazem ale też z tragiczną historią jaka miała tutaj miejsce. W 1824 roku tureccy najeźdźcy dopuścili się tutaj mordu 850 ukrytych na wysepce kobiet i dzieci.

Około 5 km na północ od Elafonissi na wysokim, skalistym cyplu nad morzem znajduje się Klasztor Chrissoskalitissa czyli Złotego Stopnia, którego zabudowania mają kolor biało- niebieski. A skąd wzięła się nazwa klasztoru? Legenda mówi, iż ostatni z 98 stopni prowadzących do klasztoru zrobiony jest ze złota, lecz jedynie osoba o czystym sercu ma szansę go zobaczyć. Obecnie monastyr otwarty jest dla zwiedzających, można również tam przenocować w przygotowanych na to celach klasztornych.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA ELAFONISSI?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli autokarami we wczesnych godzinach porannych.
2. Przejazd przez zachodnie tereny wyspy, podziwianie wysokich, górskich szczytów oraz bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Z zależności od organizatora w drodze na Elafonissi istnieje możliwość odwiedzenia jaskini Agia Sofia.
3. Przejazd na jedną z najpiękniejszych plaż zachodniej Krety- czas na odpoczynek, kąpiel, spacer wzdłuż biało-różowych plaż obmywanych przez krystalicznie czystą błękitno-zieloną morską wodę.
4. W zależności od organizatora istnieje możliwość zwiedzania kościoła św. Zofii oraz Klasztoru Chrissoskalitissa.
5. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, ODPOCZYNEK
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 35- 45€
A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA ELAFONISSI? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Bożena napisał(a):

    Od kiedy to Balos Lagoon jest Plażą Elafonissi. Totalna wpadka, aż wstyd

O blogu w mediach