Home Blog Branża turystyczna Turystyczna transakcja miesiąca. Wyszukiwarka KAYAK kupiona przez firmę Priceline. Za...

Turystyczna transakcja miesiąca. Wyszukiwarka KAYAK kupiona przez firmę Priceline. Za…

Autor: Ania Nowak | piątek, 9.11.12 | 0 komentarzy

Pamiętacie nasze info o tym, że Google kupiło wydawnictwo przewodników Frommer’s? To był news lata. Teraz duuuuuużo większa cena i szansa na… dalszy rozwój popularnego kajaka…


Turystyczna witryna princeline.com kupiła wyszukiwarkę KAYAK za cenę 1,8 mld dolarów. Mimo dokonanej transakcji sprzedażowej wyszukiwarka gromadząca oferty hoteli, linii lotniczych, firm wypożyczających samochody, biur podróży i pośredników turystycznych zachowa swoją autonomię (pozostanie osobnym podmiotem, zarządzanym przez obecnych menadżerów).

Nabywca zapłacił za firmę 500 mln dolarów w gotówce i 1,3 mld w opcjach. Swoją decyzję argumentował szybkim rozwojem i rentownym wzrostem wyszukiwarki, a także rozpoznawalnością marki. Priceline posiada już inne firmy z branży turystycznej: Agoda.com, Booking.com, TravelJigsaw i Active Hotels.

Kayak założony został w 2004 r. w USA przez  Steven Hafner i Paul English. We wrześniu tego roku wszedł również na polski rynek turystyki on-line. Serwis Kayak ma lokalne wersje językowe łącznie w osiemnastu krajach (między innymi w Niemczech, Austrii, Danii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych). W 2012 roku, oprócz polskiej odsłony powstały także lokalne „wersje” wyszukiwarki w Portugalii, Rosji i Brazylii.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Branża turystyczna - wpisany przez Ania Nowak , Tagi:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach