Blog Branża turystyczna Jest nowy ranking! Oto 10 najpiękniejszych miast Europy według 47 tys. turystów

Jest nowy ranking! Oto 10 najpiękniejszych miast Europy według 47 tys. turystów


Condé Nast Traveler
to jeden z najbardziej prestiżowych magazynów turystycznych na świecie. Należy do wydawnictwa CN, które prowadzi na rynku takie inne, znane magazyny jak Vogue czy Vanity Fair lub portal WIRED. Od lat ich przegląd najlepszych miejsc na świecie, cieszy się ogromnym uznaniem i jest cytowany przez tysiące mediów na świecie. Również i u nas…

Czytelnicy gazety w wersji papierowej / tabletowej / internetowej  w liczbie prawie 50 tys. ocenili poszczególne miejsca w różnych kategoriach w formie punktów. A te punkty dawali za różne aspekty. W przypadku najpiękniejszych miast Europy (jedna z kategorii) oceniali np. atmosferę, kuchnię, okazyjne zakupy, nastawienie mieszkańców czy ofertę kulturalną. W tej klasyfikacji znalazł się nasz Kraków (na 8. miejscu w Europie), w którym oceniono wysoko atmosferę i nastawienie mieszkańców (89 i 81 pkt). Trochę słabiej wypadliśmy w atrakcyjności zakupowej (63 pkt). Ale i tak pozwoliło to Krakowowi pokonać Pragę (i to już w kolejnym rankingu).

Najpiękniejsze miasta Europy wg czytelników CNT:

florencja zachód słonca1. Florencja – średnia 83.3

2. Barcelona – średnia 81.0
3. Rzym – średnia 80.9
4. Paryż  – średnia 80.2
5. Wiedeń -średnia 79.9
6. Wenecja  – średnia 79.0
7. Budapeszt – średnia 78.8
8. Kraków – średnia 78.4
9. Praga – średnia 78.4
10. Salzburg – średnia 78.3

Wśród wyników mamy ponadto takie zestawy jak: Najlepsze wyspy w Azji na wypoczynek, Najpiękniejsze wyspy w Europie, najlepsze kurorty wakacyjne Oceanii, najlepsze rejsy morskie itd itp… Naprawdę można stracić pół dnia na przeglądanie kategorii.

Najlepszym hotelem świata w tym rankingu został Hotel Qualia na Wyspie Hamiltona w samym środku Wielkiej Rafy Koralowej w Australii. We wszystkich swoich kategoriach otrzymał 100 punktów!

   

Przy okazji dwa dobre linki: Strona zbiorcza plebiscytu i wyników oraz niesamowita wizualizacja wyników w formie nowatorskiej mapy interaktywnej

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!