Home Uncategorized Majorka, Ibiza – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Majorka, Ibiza – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | niedziela, 19.08.12 | 0 komentarzy

Te śródziemnomorskie wyspy przyciągają turystów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury wody i powietrza są najwyższe (lipiec i sierpień – średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni, a woda nagrzana jest średnio do 24 stopni). Jednak wypoczynek na Majorce i Ibizie jest możliwy i bardzo przyjemny o każdej porze roku (w lutym na przykład, kiedy u nas jest zimno, tam kwitną drzewa migdałowe), chociaż w zimie spodziewać się tu należy opadów deszczu.

W marcu na Majorce i Ibizie jest dość przyjemnie, choć deszczowo (może padać nawet 13 dni w ciągu miesiąca). Średnia najwyższych temperatur wynosi 16 stopni, a najniższych 8 stopni. Woda w morzu ma jedynie 14 stopni, a słońce świeci przez 6 godzin w ciągu dnia. Marzec jest więc dobrym miesiącem na zwiedzanie i aktywny wypoczynek, spacery po pustych plażach. Uda się również zapewne nieco taniej spędzić tutaj wymarzone wakacje, niż w późniejszych miesiącach – zwłaszcza tych w szczycie sezonu.


Majorka, Ibiza – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
16°C 8°C
14°C 13 6h

Byliście na Majorce lub Ibizie w marcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach