Home Pogoda urlop wakacje w marcu Południowa Portugalia – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Południowa Portugalia – jaka pogoda w marcu? Temperatury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | niedziela, 19.08.12 | 2 komentarzy

Algarve na południu Portugalii oddzielony jest od reszty kraju górami, co spowodowało, że zachował swoją odrębność zarówno pod względem wizualnym, architektonicznym ale także kulturalnym (właśnie w tym regionie najdłużej przebywali Maurowie). To miejsce, które przyciąga rzesze turystów począwszy od maja aż do końca października, jednak tak naprawdę przyjemnie jest tutaj o każdej porze roku (nawet w grudniu kiedy temperatura może osiągnąć nawet 17 – 18 stopni).

W marcu średnia najwyższych temperatur wynosi około 18 stopni, a najniższa około 9 stopni. Średnia temperatura wody w morzy to jakieś 16 stopni. Słońca świeci wówczas 7 godzin w ciągu dnia, a deszcz może padać tylko przez kilka dni w ciągu całego miesiąca. Miesiąc ten jest więc idealny zarówno na zwiedzanie, aktywny wypoczynek ale też na rozkoszowanie się pięknem przyrody oraz widokami tego regionu Portugalii.


Portugalia (Algarve) – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
18°C 9°C
16°C 8
7h

Byliście w Portugalii (Algarve) w marcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 2

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Ewelina napisał(a):

    Rewelacyjne czas na odwiedzenie Portugalii to właśnie przełom marzec/kwiecień. Dwa lata temu na w czasie długiego urlopu czytaj „święta wielkanocne” w Albufeira było +/-25C! Do Faro można dostać się tanimi liniami a z Faro bezpośrednio można złapać autobus do bardziej turystycznych miesc 😉 Rozmarzyłam się, chyba będę musiała zastanowić się nad kolejnymi odwiedzinami tego cudownego kraju:)

O blogu w mediach