Pomysły Na wakacje za granicę Gdzie złapać słońce i ciepło zimą w Europie i blisko Europy? Dajemy Wam 10 takich miejsc

Gdzie złapać słońce i ciepło zimą w Europie i blisko Europy? Dajemy Wam 10 takich miejsc

Śnieg, mróz, potem chlapa i ciągły brak słońca. Jeśli nie lubicie zimy, to koniecznie przeczytajcie ten tekst. Nie, nie będziemy pisać o tropikach za kilka tysięcy…

Na świecie jest wiele miejsc, gdzie bez problemu można uciec przed zimą i naładować akumulatory na wiele, wiele dni a nawet kolejnych miesięcy. To oczywiste. Marzymy o Azji, Seszelach, Meksyku itd itp. Zauważcie jednak, że tych miejsc jest sporo całkiem blisko Europy albo tak naprawdę jeszcze w Europie. Jeśli nie potrzebujecie skwaru i upałów, woda nie musi być ciepła jak w wannie a słońce wystarczy Wam co drugi dzień – zaryzykujcie i pojedźcie tam zimą. Zwłaszcza, że do większości miejsc można dolecieć tanimi liniami za kwotę od 300 do 600 zł.

Jeśli gubicie się w gąszczu ofert i potrzebujecie porady w zorganizowaniu takiego wypadu – napiszcie do nas. Jak tylko znajdziemy czas możemy umówić się na taką usługę (mail: redakcja<małpa>gdziewyjechac.pl)

chcesznowocacairbnb

cieplozima5

Gdzie jest ciepło w Europie zimą (i okolicach) – NASZE TYPY

1. EGIPT

To raj dla tych, którzy uwielbiają upały i gorące morze. Sezon trwa tu przez cały rok, a dobra pogoda jest tu nawet w grudniu, styczniu, w lutym i w marcu. Najwięcej turystów przyjeżdża tu w okresie naszej jesieni i zimy, czyli od listopada do końca lutego, choć są również i tacy, którzy przybywają do Egiptu w lipcu i sierpniu – kiedy upały mogą naprawdę dać się we znaki. W listopadzie średnia najwyższych temperatur dochodzi tutaj do 25 – 27 stopni, a w grudniu – do 22 – 23 stopni. Woda w morzu ma grubo ponad 20 stopni. Podobnie jest w styczniu i w lutym, natomiast w marcu temperatura powietrza wynosi już 26 stopni, a wody 21.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hurhgada pogoda w listopadzie i grudniu oraz Sharm El Sheikh temperatury wody i powietrza w listopadzie i grudniu | w styczniu i lutym

sharm el shikhfot. Sharm El Sheikh, Naama Bay/ fot. WomEOS / flickr.com / CC

Zobacz aktualne oferty urlopowe w Egipcie. Lot + hotel + jedzenie od 2000 zł

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Egipcie | Zarezerwuj hotel w Egipcie

2. MAROKO POŁUDNIOWE

Klimat Maroko jest bardzo zróżnicowany – w strefie nadmorskiej jest łagodniejszy i chłodniejszy w porównaniu z wnętrzem kraju, a na północy panuje klimat śródziemnomorski. Trzeba o tym pamiętać planując wczasy – zwłaszcza te zimowe w Maroko. Listopad i grudzień, to dobre miesiące na zwiedzanie kraju i podróż np. w kierunku południowej części, gdzie w miesiącach letnich może być niezwykle upalnie. Temperatura powietrza waha się wówczas między 20 a 23 stopnie, a woda w Oceanie ma około 19 stopni (właściwie nigdy nie przekracza 21-22 stopni, ma taką temperaturę nawet w lipcu czy sierpniu). Podobnie jest również w miesiącach kolejnych – styczniu, lutym i marcu, choć woda jest jeszcze trochę niższa (około 17 stopni) ale słońce świeci już 8 godzin w ciągu dnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maroko (Agadir) temperatury wody i powietrza w listopadzie i grudniu | w styczniu i lutym

agadir plaża

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Maroko | Zarezerwuj hotel w Maroko

3. MADERA

Madera zwana jest „wyspą wiecznej wiosny”, a to ze względu na bardzo łagodny klimat i przyjemne temperatury, które utrzymują się tutaj przez okrągły rok. Średnia temperatura powietrza na tej pięknej portugalskiej wyspie waha się od 18 do 25 stopni. W listopadzie i grudniu można liczyć na 19 – 21 stopni, a od stycznia do marca 18 – 19 stopni. Jedyną przeszkodą w błogim zimowym odpoczynku na Maderze mogą być pojawiające się opady deszczu. Rekompensowane są one jednak wspaniałymi widokami i znakomitymi zabytkami.

fot. Madeira Tourism Board / CC

TUTAJ ZOBACZYSZ aktualne oferty urlopowe na Maderze. Lot + hotel + jedzenie od 1350 zł

A TU MOŻNA sprawdzić aktualne oferty czarterowe na Maderę. Loty od 699zł

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Maderze | Zarezerwuj hotel na Maderze

4. DŻERBA, TUNEZJA

Dżerba (Dżarba, Jerba) to wyspa na Morzu Śródziemnym, która połączona jest ze stałym lądem groblą. Klimat jest tu bardzo przyjemny, a pogoda słoneczna przez cały rok. Średnia roczna temperatura powietrza waha się tutaj w granicach 16 – 31 stopni. W listopadzie i grudniu możemy się cieszyć przyjemną pogodą i temperaturami od 18 do 22 stopni, natomiast w styczniu i lutym od 16 do 19 stopni. Woda w morzu może jeszcze zachęcać do kąpieli – zwłaszcza w listopadzie, kiedy nagrzana jest do 22 stopni, nieco chłodniejsza jest w miesiącach późniejszych, bo ma około 16 – 18 stopni.

ZOBACZ: Jak wygląda pogoda na Dżerbie w styczniu i lutym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Dżerbie | Zarezerwuj hotel na Dżerbie

fot. fileone – flickr, CC

5. CYPR

To kolejne miejsce, idealne na ucieczkę przed śniegiem i mrozem. Może nie tak upalne jak Egipt ale równie piękne i ciekawe. Co najważniejsze, można tu również skorzystać z białego szaleństwa w górach Troodos (od grudnia do marca trwa tu sezon narciarski). Na Cyprze średnia roczna temperatura powietrza waha się od 17 stopni w styczniu do 31 w najcieplejszym sierpniu. W okresie od listopada do lutego średnie najwyższe temperatury kształtują się kolejno: 22 – 23 w listopadzie (woda w morzu ma wówczas około 22 stopnie), 18-19 w grudniu (woda ma około 19stopni) oraz 17 w styczniu i lutym (woda 18 oraz 17 stopni). Niestety możemy się w tym okresie spodziewać opadów deszczu, musimy więc nastawić się raczej na zwiedzanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Temperatury wody i powietrza na Cyprze w listopadzie i grudniu

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Cyprze | Zarezerwuj hotel na Cyprze

cypr mapa turystyczna

6. ANTALYA, SIDE

Antalya leży na bardzo popularnej wśród polskich turystów Riwierze Tureckiej, która w miesiącach letnich „pęka w szwach”. Może więc warto pojechać tam w zimie, kiedy nie jest tłoczno, a pogodowo bardzo przyjemnie? W listopadzie średnia najwyższych temperatur wynosi tu około 21 stopni, podobnie jak temperatura morza. W grudniu, styczniu oraz lutym jest nieco chłodniej – notuje się w tym czasie 17 oraz 15 kresek na termometrze, a woda w morzu ma średnio 16 stopni. Niestety w miesiącach zimowych spodziewać się możemy opadów deszczu – najintensywniejsze są w grudniu (około 13 dni w przeciągu całego miesiąca). Cóż to jednak znaczy w obliczu naszej często deszczowo – śnieżnej zimy!

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Riwierze Tureckiej | Zarezerwuj hotel na Riwierze Tureckiej

port antalyafot. burntime / flickr / CC

TU PORÓWNASZ aktualne oferty urlopowe na Riwierze Tureckiej. Lot + hotel + jedzenie od 1200 zł

TUTAJ SPRAWDZISZ PO ILE SĄ aktualne oferty czarterowe na Riwierę Turecką. Loty od 696zł

7. WYSPY KANARYJSKIE

Wyspy Archipelagu Wysp Kanaryjskich nazywane są – podobnie jak portugalska Madera – „wyspami wiecznej wiosny” . To wyspy, na które warto się udać o każdej porze roku, właśnie ze względu na łagodny klimat i przyjemną ciepłą pogodę. Podzielone są one zasadniczo na dwie strefy klimatyczne: zieloną i żyzną północ, gdzie często padają deszcze oraz gorące i latem spalone przez słońce południe. Zdarza się, że jeszcze w listopadzie turyści błogo wylegują się na plażach ale znaczna większość decyduje się raczej na zwiedzanie.
Średnia najwyższych temperatur w ciągu roku waha się tutaj od 20 do 28 stopni (w zimie: średnio 23 w listopadzie do 20 w styczniu i lutym), a woda w Oceanu w okresie zimowym ma średnio 19 – 22 stopni. Pamiętajmy jednak, że na Fuerteventura musimy spodziewać się silnych wiatrów – w końcu to raj dla surferów, ale za to nie powinien zaskoczyć nas deszcz, natomiast przelotnych opadów możemy spodziewać się w tym okresie na Teneryfie (średnio 6-7 dni w ciągu miesiąca).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Temperatury wody i powietrza w listopadzie oraz grudniu na Teneryfie, na Gran Canaria oraz Fuerteventura | Albo jak wygląda pogoda w styczniu i lutym na Gran Canarii

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Wyspach Kanaryjskich | Zarezerwuj hotel na Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa wyspy kanaryjskie

TUTAJ zobaczysz aktualne oferty urlopowe na Wyspach Kanaryjskich. Lot + hotel + jedzenie od 1200 zł

A TUTAJ sprawdzisz aktualne oferty czarterowe na Wyspy Kanaryjskie. Loty od 399zł

A PONADTO…

Na liście rezerwowej miejsc ciepłych a bliskich Europie czy też będących w Europie postanowiliśmy zaliczyć jeszcze:

8. LIBAN

Gdzie temperatura na wschodnim, pustynnym terenie sięgać może 20 stopni (jednak mroźne noce) a klimat na wybrzeżu przypomina ten opisany przez nas w przypadku zimy na Cyprze

9. IZRAEL I JORDANIA

Gdzie dolecieć możemy tanimi liniami Easyjet lub Wizzair przez Budapeszt a temperatura sprawia wrażenie pośredniej pomiędzy tym co opisaliśmy w przypadku Cypru a tym, co można zastać w Egipcie. Warto zauważyć, że czerwonomorski port i kurort – Eljat praktycznie nie doświadcza zimy a temperatury w tym okresie często przekraczają 20 stopni. Tuż „obok” znajduje się tańszy, równie piękny kurort – Akaba, gdzie mamy jeszcze więcej plaż. Trzeba tylko dołożyć trochę „groszy” na opłaty graniczne.

akaba plaża

10. MALTA I POŁUDNIOWA SYCYLIA

Okolice Syrakuz na Sycylii (Costa Orientale) to ten fragment wybrzeża Włoch, który utrzymuje najdłużej ciepłą temperaturę wody (nawet w grudniu). A gdy zima nie jest uciążliwa (czyli nie ma zbyt często deszczy) możemy się spodziewać tu oraz na Malcie ciągłych temperatur około 15-16 stopni. Większość mas niżowego powietrza zanim dotrze do Malty czy południowej Sycylii rozbija się o Góry Atlas, Półwysep Iberyjski czy góry wnętrza Sycylii.

Malta klify Ta cenc

GDZIE JESZCZE UDAŁO WAM SIĘ ZŁAPAĆ SŁOŃCE I CIEPŁO W ZIMIE BLISKO EUROPY?

I JESZCZE TO: OTO LISTA NAJCIEPLEJSZY I NAJCHŁODNIEJSZYCH MIEJSC NAD MORZEM ŚRÓDZIEMNYM [+MAPA]

chcesznowocacairbnb

czarterowebannerpng

Ilość komentarzy: 41 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

 • Zofia says:

  Bardzo dziękuję za te informacje. Przymierzam się (jako świeżo upieczona emerytka) do takich wojaży, gdy w Polsce jest nieciekawa dla mnie zima. Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy byłoby możliwe uzupełnienie powyższych informacji o występowanie w tych miejscach… rekinów? Uwielbiam pływać, uwielbiam morze, a rekinów potwornie się boję. Dlatego do tej pory byłam miłośniczką tylko Bałtyku, pod tym względem raczej bezpiecznego, chociaż zimnego (co mi jednak nie przeszkadza, ale bez przesady, w Bałtyku kąpię się tak mniej więcej od maja do września, a bywam tam czasami do połowy listopada). Pozdrawiam

  • Alicja says:

   Chyba żartujesz z tymi rekinami😉. Jako świeżo upieczony emerytka spędzam właśnie luty na Malcie. Wybrałam opcję szlifowania angielskiego w jednej z licznych tu szkół angielskiego z zakwaterowaniem u rodziny tutejszej. Jest super, dużo słońca ale chodzę w kurtce – cienkiej i rozpiętość. Oprócz płetwonurków to nie widziałam aby ktoś tu się kąpał. Za to widoki na morze i zatoki obłędne. Jak się znajdzie na skałach miejsce osłonięte od wiatru to można się trochę porozbierać do opalania.

 • Emilia says:

  Polecam Kanary-poludnie Gran Canarii Maspalomas: w grudniu a takze w styczniu na poludniu Gran Canarii temperatury w dzien to okolo 28 stopni. W nocy 18-19. I spokojnie wygrzejecie sie na plazy i poplywacie w Oceanie.

  • Sylwia says:

   Potwierdzam!w styczniu na gran canarii mielismy nawet 30° w Maspalomas

  • Kinga says:

   Bylismy na Teneryfie w grudniu 2017, w dzien temp. ok 23st.C, można spokojnie kapać sie w oceanie-woda miód malina! Polecam

 • Ryszard says:

  Od kiedy to Egipt , Tunezja czy Izrael leżą w Europie ? Autor tych wypocin „dał se w żyłe” czy dostał udaru słonecznego ?

  • Wędrowne Motyle says:

   Bardzo proszę czytać tytuły i nagłówki.

  • blisko Europy cymbale tluku ty

  • Harry says:

   Hejter z krwi i kości 😛 Po co czytać? Szkoda czasu. Hejt sam się nie zrobi.

  • Arla says:

   Wedlug mnie autor nie dostal zadnego udaru.Prosze czytac ze zrozumieniem!!! -„Gdzie złapać słońce i ciepło zimą w Europie i blisko Europy? Dajemy Wam 10 takich miejsc”…tak brzmi tytul artykułu .😉😃

  • Andżej says:

   Rysiu naucz się czytać dzbanie.

 • Marcia says:

  witam,
  jaki kierunek byłby najcieplejszy w miesiącu luty-marzec? jestem w ciąży i mamy dwuletniego synka więc nie chcielibyśmy daleko lecieć. Priorytetem jest żeby synek mógł się trochę popluskać w wodzie i pobawić w piasku. Czy w tych miesiącach to w ogóle gdzieś możliwie? Kraje afrykańskie odpadaja

  • Julia says:

   Hej. I jaki kierunek wybraliście? U nas podobna sytuacja 🙂 w tej chwili jestem w 14 tv i planujemy wylot w połowie marca. Marzymy o cieplejszych temperaturach i bliskim locie (Max 5 godz.). Rozważamy póki co Maltę, Maderę, bo na wyspach kanadyjskich już byliśmy. Bierzemy tez pod uwagę Portugalię na własna rękę, w tamtym roku tak byliśmy w hiszpani i było tanio i przyjemnie 🙂

 • Milczenie says:

  Niestety, wakacje za 1500zł to dla niektórych również koszt nie do przeskoczenia.

  • ROBERT says:

   Dolicz jeszcze do tych 1500zł minimum 1000, wtedy będzie całkowity koszt wycieczki, ceny które podają biura podróży to z reguły 3/4 całkowitego kosztu

 • Agata says:

  Ciepło w EUROPIE… Z tego co wiem, to 80% wymienionych miejsc do Europy nie należy. Żenada.

 • Ivona says:

  Za tydzień chcialabym polecieć na urlop myślę o Wyspach Kanaryjskich, ale nie wiem którą wyspę wybrać??myślałam też o Tunezji? Proszę o jakieś podpowiedzi…

  • Wędrowne Motyle says:

   Jak za tydzień to najlepiej jakiś czarter last minute na Teneryfę albo Gran Canarię, czyli Kanary.

  • Paula says:

   Też poszukuję opini planuje wczasy na przyszły tydzień ratujcie gdzie ciepło??? Chciałabym poopalac sie i popluskac w rozsadnej cenie 🙂

  • Wędrowne Motyle says:

   Południowy Cypr, Sycylia, Kanary, Izrael – Morze Czerwone

  • wiola says:

   I jak wyjazd, gdzie było cieplutko? też planuję, ale w lutym i nie mam pojęcie dokąd, Afryka, Turcja odpada 🙂

  • Tomek says:

   Polecam Teneryfe.Byłem już kilkukrotnie.Ostatnio w lutym.Za kazdym razem można zwiedzic co innego.Ja ostatnio np.byłem w wąwozie Masca.Super.Znow mam ochote na Teneryfe.Polecam okolice portu San Miguel i tutejsze pustkowia.Ja akurat nie lubie tłumów.

  • mariusz says:

   Zależy co chcesz robić? Lubisz wędrówki górskie, lasy + piękna ciepła plaża też są plaże dla serferów – Teneryfa Zainteresowana turystyką gejowską Gran Canaria Tu też są góry ale nie taka wysokość jak wulkan Teide na Teneryfie. Piękne plaże – piaszczyste, Mniej ludna z wiatrem wyspa to Fuerteventura – dużo piaszczystych plaż troche mniej zielona jak pozostałe. Lubisz kamienie i taki księżycowy krajobraz + plaże to Lanzarote. Tu można na żywo przekonać się że Kanary to wyspy wulkaniczne – pokazy gdzie np wkładają siano do dziury w ziemi a ono się zapala. Osobiście najbardziej mi się podobało na Teneryfie. Tylko jak chcesz coś zobaczyć to trzeba pożyczyć auto. Na każdej z wysp są fajne małe klimatyczne miasteczka i fajne knajpki – jest dosyć tanio.

 • Twoje imię says:

  Bardzo bym chciała pojechać na Teneryfę bo już od tego tygodnia będę cierpiała całą zimę z powodu bóli stawówi kręgosłupa.
  Ceny jednak są nie na moją emeryturę. Muszę widocznie cierpieć w tym naszym zimnym klimacie. Smutno mi z tego powodu ale już mam zapas leków przeciwbólowych.
  Chciałabym aby klimat nasz zamienił się z afrykańskim!Tylko na zimę !

  • Na początku grudnia ,to ceny spadają więc można imza 1500 zł polecieć na Teneryfę.trzeba tylko pilnować w internecie .My co roku listopad/ grudzień gdzieś latamy ,aby poleżeć na słońcu,pochodzic po plaży.itd.
   Teneryfa już była,Fuerta też.Do Egiptu i innych muslimow już nie latamy,bo tam nie mozna normalnie na miasto wyjść,zaraz nagabuja wciągają do sklepów,itd.
   W tym roku mam Madere upatrzony ewent Gran Canaria.i jeszcze lanza czeka w kolejce.

 • Kamila says:

  Mnie zachwyca Teneryfa:
  http://www.mytravel.pl/przewodnik/hiszpania/teneryfa
  Ale Grecja i południe Francji też są piękne w zimie 🙂

 • Maria says:

  Ja polecam bardziej d Teneryfy Gran Canarię tu pada 1 do 3 razy w Roku a nie co 3 dni
  Jest dużo cieplej , i przyjemniej , nie wiem dlaczego tak ta Teneryfa się utarła
  Ta wyspa jest najcieplejsza , Polecam

 • sylwia says:

  No i zapomnieliśmy o Grecji ,europejski kraj wysunięty najbardziej na południe i ciepła Kreta , tutaj tęperetura wody w „zimie” często jest wyższa niż w Bałtyku w sierpniu.

 • Włochy says:

  ja zdecydowanie polecam moje ulubione włochy, zwłaszcza sycylię! 🙂

 • Piotr says:

  A my co roku jeździmy w lutym do Egiptu, bo jest tam ciepło i tanio. Wolałbym w Europie ale niestety wszędzie jest chłodniej ,a u tych arabusow jest ciepło. Nieznośne tych arabusow i jeżdzę tam tylko dla pogody zima i tanizny. Gdyby bliżej była Tajlandia to moja noga w Egipcie by nie stanęła.

 • Kawiz says:

  A mi się Polska zima podoba i z chęcią jeżdżę w tym okresie w góry. Chociaż do Egiptu też mi się zdarzyło kilka razy wybyć. Jednak te ostatnie lata to spędzam w Polsce i najczęściej w Karkonoszach. Mam tam ulubiony pensjonat Malwa, gdzie zawsze załapię się na jakąś promocję. Do tego znajduje się w Świeradowie Zdroju – a to duży plus bo lubię to miasto. 🙂

  • Gabi says:

   Popieram, chociaż mnie ciągnie w drugą stronę – nad morze:) Ostatnio byłam na wyjeździe zdrowotnym dieta+aktywność pod okiem eksperta w hotelu Kormoran w Rowach. Serio, nie muszę wyjeżdżać za granicę, żeby dobrze czuć się na wakacjach. Po takich dalekich wycieczkach czuję się zwykle bardziej zmęczona niż przed nimi.

  • Zofia says:

   Ja jestem fanką Ustki. Podobnie jak Ty – aktywne turnusy w hotelu Ustka, do tego zabiegi rehabilitacyjne i wspaniałe baseny w hotelu Grand Lubicz (wykupuję tam zawsze dwutygodniowy karnet na basen – bez ograniczeń – i korzystam z wodnych atrakcji codziennie ponad 3 godziny. Kąpiel w morzu do końca września (no, chyba że wyjątkowo zimno, ale ostatnio do 20 września dawałam radę). Od przyszłego sezonu przymierzam się jednak (oprócz polskiego morza) do corocznego wyjazdu podczas naszej zimy do jakiegoś cieplejszego kraju w Europie lub w pobliżu, dlatego powyższe informacje bardzo mnie zainteresowały. Obawiam się tylko jednego – rekinów :-)… Czy ktoś coś wie na ten temat w omawianych wyżej miejscach? Będę wdzięczna za info…

 • Pawel says:

  Ciekawi mnie czy zminą na wyspach kanaryjskich jest wystarczając ciepło na swobodne spacery wieczorem bez kurtek?

  • waldi says:

   Bylem rok temu w grudniu na teneryfie, nie warto zabierac kurtek czy tam bluz (no ale lecac z pl to tak czy tak mamy jakies spodnie czy tam jedna bluze), bo nawet w nocy temp jest ok 23st.

  • Agnieszka says:

   Tomek powiedz mi jesli mozesz jaka byla pogoda w ciagu dnia- na opalanie i jkapiel w basenie czy na zwiedzanie?? Szukam czegos na swieta,ale w normalnych cenach poszukiwania sa ograniczone

  • Wiola says:

   byłam na Teneryfie wraz z rodziną w ostatnim tygodniu lutego 2014,było pieknie ciepło, kurtkę ubrałam raz ,jak pojechalismy na wycieczke na wulkan.W nocy siedzielismy często na plazy- ja w cienkiej bluzie ,mój mąz w koszulce.Ogólnie było goraco temp odczuwalna w dzień 25-27 stopni.POOOOLECAM

 • Tomek says:

  Grecja:). Marzę żeby zobaczyć Grecję antyczną. W tym roku zdecydowanie się wybiorę. Zdecydowanie zapomnieliście o kraju Bogów z Olimpu;). Znalazłem wycieczkę na Podróże na czasie

Ilość komentarzy: 41 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!