Home Pogoda urlop wakacje w marcu Gruzja – jaka pogoda w marcu? Tempeartury wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda w marcu? Tempeartury wody i powietrza

Autor: Ania Nowak | niedziela, 19.08.12 | 0 komentarzy

Klimat Gruzji jest niezwykle zróżnicowany, tak jak zróżnicowana jest jest rzeźba terenu tego coraz bardziej docenianego przez turystów kraju. Bliskość Morza Czarnego a także ciągnących się długimi kilometrami lądów i właśnie ta różnorodna rzeźba terenu mają wpływ na pogodę w Gruzji. Na zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny. Latem temperatury mogą tu osiągnąć nawet ponad 40 stopni w cieniu. W górach, jak to zwykle bywa, jest chłodniej, a czasem nawet mroźno.

Marzec w Gruzińskim Batumi niestety nie charakteryzuje się przyjemnie ciepłymi temperaturami. Średnia najwyższych temperatur wynosi około 13 stopni, a najniższych tylko 4 stopnie. Jednak, to co może najbardziej przeszkadzać w zwiedzaniu tego uroczego miejsca i okolic, to deszcz – w ciągu miesiąca może popadać nawet 15 dni. Dość szybko robi się również ciemno – słońce świeci jedynie przez 6 godzin w ciągu dnia. Jeśli nie lubisz upałów, a podróżujesz żeby zwiedzać, to przyjedź tu raczej w maju albo we wrześniu lub w październiku.


ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
13°C 4°C
9°C 15
6h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji (Batumi) w marcu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

 

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach