Home Pogoda urlop wakacje w marcu Costa Brava (Hiszpania) - jaka pogoda w marcu? Temperatury powietrza i wody

Costa Brava (Hiszpania) – jaka pogoda w marcu? Temperatury powietrza i wody

Autor: Ania Nowak | poniedziałek, 20.08.12 | 0 komentarzy

Costa Brava rozciągająca się na północ od Barcelony do granicy z Francją. Z poszarpaną linią brzegową i licznymi turystycznymi kurortami jest rejonem Hiszpanii chłodniejszym i bardziej wilgotnym niż cała reszta terytorium. Turyści – począwszy od maja licznie przybywają na wybrzeże, mimo niskich jeszcze temperatur (choć zdecydowanie więcej jest ich latem, kiedy temperatury są najwyższe a woda w morzu najbardziej nagrzana).

Średnia najwyższych temperatur w marcu wynosi 15 stopni, a najniższych – tylko 8 stopni. Woda w morzu nie jest jeszcze nagrzana – ma około 13 stopni. Jeśli zdecydujecie się na wyjazd na Costa Brava właśnie w marcu możecie spodziewać się od czasu do czasu opadów deszczu i krótkiego dnia ze słońcem świecącym tylko 5-6 godzin. Marzec polecany jest dla osób lubiących zwiedzać i takich, którzy unikają upałów, choć wydaje się, że jeszcze lepsze na tego typu spędzanie czasu są kolejne – jeszcze trochę cieplejsze miesiące – kwiecień i maj a także październik.


Costa Brava – jaka pogoda w marcu? Temperatury powietrza i wody

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
15°C 8°C
13°C 12
5h

Byliście na Costa Brava w marcu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach