Home Blog Lotnictwo Zmiany w opłatach Ryanair. Karty Prepaid i Cash Passport już nie dadzą zniżek!

Zmiany w opłatach Ryanair. Karty Prepaid i Cash Passport już nie dadzą zniżek!

Autor: Ania Nowak | środa, 28.11.12 | 0 komentarzy

Niedawno pisaliśmy o tym, że Ryanair zlikwidował aż 10 połączeń lotniczych do i z Budapesztu w tym również z Krakowa, a dzisiaj dotarła do nas kolejna zła wiadomość od taniego irlandzkiego przewoźnika. Zmiany dotyczą tym razem między innymi wprowadzenia prowizji podczas opłaty dokonywanej kartami kredytowymi

Ryanair ogłosił dzisiaj, że wprowadza opłatę manipulacyjną wysokości 2% od płatności kartami kredytowymi dla rezerwacji dokonywanych począwszy od 30 listopada 2012 roku. Pasażerowie, którzy chcą uniknąć dodatkowej opłaty, muszą jej dokonać płacąc kartą debetową – w tym także Ryanair Cash Passport i niemiecką ELV.  Z prowizji przestaną więc zwalniać karty MasterCard Prepaid, a następnie również karty Ryanair Cash Passport.


Ponadto przewoźnik poinformował, że opłata administracyjna w wysokości 6€  będzie stosowana do wszystkich nowych rezerwacji od dnia 30 listopada 2012 roku (opłatą objęte będą również te dokonywane kartą Ryanair Cash Passport). Wyjątkiem są rezerwacje dokonywane za pomocą Ryanair Cash Passport w Irlandii – jedynie do 1 lutego 2013 roku, Niemczech – jedynie do 15 lutego 2013 roku i Hiszpanii – jedynie do 21 marca 2013 roku.

Począwszy od 30 listopada 2012, płacąc więc kartą kredytową będziemy musieli zapłacić 2% prowizji za rezerwację, chyba, że zapłacimy kartą debetową. Jednak w każdym przypadku będziemy musieli uiszczać opłatę administracyjną (6€/24 zł).

Zdaniem portalu fruwamy.eu (możemy o tym przeczytać na ich fanpage’u)  nie mamy się co obawiać, bo po pierwsze Ryanair nie poinformował wprost o zlikwidowaniu kart  MasterCard Prepaid jako tych, które umożliwiają „bezharaczową” rezerwację biletów. Po drugie informacja (przedstawiona poniżej) pojawiła się tylko na stronach językowych przewoźnika (w krajach, w których występowała karta Cash Passport), a na stronie polskiej nie. Po trzecie, wprowadzenie opłaty 6€, byłoby niezgodne z postanowieniami UE i mocno na tym ucierpiałby również marketing związany z tanimi lotami Ryanaira. Miejmy nadzieje, że fruwamy.eu ma rację!

A jednak sprawdziło się najgorsze! Dziś (29 listopada 2012) jest ostatni dzień, w którym możemy kupować tanie bilety w Ryanair. Do tej pory każdy, kto płacił kartą MasterCard Prepaid był zwolniony z opłaty administracyjnej (około 25 zł za odcinek, za pasażera). Od jutra (30 listopada) niestety nie będzie to już możliwe. Oznacza to koniec biletów za przysłowiową złotówkę! Więcej możecie przeczytać na portalu fly4free

Poniżej przedstawiamy Wam informację umieszczoną na stronie Ryanair

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Lotnictwo - wpisany przez Ania Nowak , Tagi: ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach